Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scrym

    tag

    válasz ggg1 #38473 üzenetére

    Igen jól látod, arra az IP-re van szükségem amit a szolgáltató ad az alhálózatán és manuálisan szoktam kiolvasni.
    A router egy Telenoros Huawei (egész jó), és ha abban állítom a DDNS-t akkor hibára hivatkozva nem is alkalmazza.
    Próbálkoztam a No-ip DDNS kliensével is már, amit windowsra telepítettem de az is a külső IP-t látta! :(
    Mondjuk azt még egy másik router használatával próbáltam, de nem hiszem hogy ez számít.

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz ggg1 #38473 üzenetére

    Egy kis szolgáltatónál, ahol tényleg nagyon szűkös a keret, érthető, ha pénzért adja -- még ha nem is örülünk neki.
    A "Nagyoknál" viszont már érdekesebb helyzetek adódnak.

    Legalábbis rövid távon elfogadhatónak tartom azt a gyakorlatot, hogy az kapjon publikus IP-címet, aki kéri. Az előfizetők többségének jelenleg még teljesen mindegy, hogy NAT-olják-e, így baromi nagy IP-tartomány van kiosztva olyanoknak, akiknek semmi előnyük nem származik belőle, és ezeket a címeket mások boldogan kihasználnák.
    Még azt sem tartanám az ördögtől valónak, ha egy jelképes összeget fizetni kellene érte -- boldogan megtenném pár száz forint erejéig havonta.

    De több nagy szolgáltató simán csak nem ad (pedig tudjuk, hogy van neki), sőt, elvesz nyilvános IP-címeket, választási lehetőség nélkül. (A bérelt vonal ajánlását 160e forintért, töredék sávszélességgel nem tartom választási lehetőségnek.)

    Mindeközben pedig a csapból is az IoT jön. Nemrégiben volt szerencsém részt venni az egyik jelen szolgáltatónk szakmai rendezvényén, ahol az egyik előadás arról szólt, hogy milyen nagy lehetőségek vannak az IoT-ben, és azt ők mennyire támogatják, aztán a következő előadó a biztonsági kérdéseknél már arról beszélt, hogy tulajdonképpen meg kellene szüntetniük a publikus IP-címek osztását, és erre milyen komoly lépéseket tesznek már. A végén valaki fel is tette a kérdést, hogy az előadók egymással beszélnek-e, mert szöges ellentétben állnak az előadásaik.

    Az IPv6-re már csak szűkebb körben mondta, hogy amíg csak lehet, halasztják, mert minden hónap, amivel később kell bevezetniük, százmilliós, akár milliárdos megtakarítást jelent nekik.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák