Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz Gubek-Einste #31348 üzenetére

    Üdv, olvastam a Gozaraknak írt linkedet. Hasonlóan (nem ugyanúgy) oldottam meg én is, csak van még valami ami érdekelne. Megpróbálom röviden felvázolni :)

    Két router, az első kapja a netet ami bemegy egy switch-be, onnan egy kábel gépembe, egy kábel második routerbe, ahonnan a többi gépbe a kábel. Második router egy wrt54-gl tomato-val felokosítva forgalomszabályzás, ip traffic monitoring és ip-kénti sávszélkiosztás miatt. Ezt szeretném is ha maradna, így a beállítások a leírás alapján (sokat nem variáltam rajta):

    R1 (Telekomos speedport):
    192.168.2.254
    dhcp: 100-200 között,

    R2 (wrt54-gl):
    192.168.2.2
    dhcp: 10-99 között.
    (plusz ehhez kapcsolódik egy másik router repeater-bridge módban csatlakozva wifin, de azt hiszem ez most annyira nem lényeg)

    A net az R2-be a wan porton csatlakozik a switch-ből (így volt a leírásban (switch kivételével persze)), tökéletesen működik is minden, egy dolgot kivéve, nincs átjárás a hálózatok között (nem látom a többi gépet), és nem is érem el az R2 beállítófelületét.
    Tehát ami engem érdekelne, hogy elérjem a teljes hálózatot (egymás közötti másolás miatt), mindkét router beállítófelületét, és a forgalomkorlátozást ugyanúgy tudjam kezelni az R2-n.

    Még talán annyit ami miatt így lett megoldva: az R2 forgalomkorlátozási lehetőségei a többiekre (speedport beállításai nagyon gyengék), R2 csupán 38-40Mbit-et tud (igaz ez is egy szűrő hogy ne rohasszák le a teljes netet :D, bár utóbbi évben elég jelentős javulást mutattak), valamint az R1-ben van usb port így lehet egy minimális nas-t építeni. (Ha lesz anyagi háttér akkor egy komolyabb routerbe beruházva mindhárom opció menni fog talán, és nem lesz szükség erre).

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák