Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Predator2 #27789 üzenetére

    Igazából ahogy neked tetszik. Ameddig egy hálózatban van (pl a 192.168.1 ... -egy belül), addig működni fog. A tartományon kívüliség csak annyit jelent, hogy azt a címet eleve nem fogja kiosztani a router(tehát ha használod, akkor fix marad), viszont csatlakozhatsz vele hozzá. Persze ha így csinálsz, akkor a TP-Link routerben kellesz beállítanod azt az IP-t statikusként (WAN menüpont) és ott a HGW router-t meg kell adni átjáróként és elsődleges DNS-ként, mondjuk utóbbira nincs mindig szükség.

    A portokról meg annyi, hogy nézőpont kérdése. T-Home-nál egyes routereknél alap ha zárva vannak a portok, néha baj is van belőle, de gondolom változtatható a router beállításaival, mindenesetre a tűzfalnak nem sok köze van hozzá szerintem, hacsak nem annak a beállításainál van, de ezt meg kell nézni. Annyira nem ismerem ezt a típust, hogy fejből megmondjam neked mit hogy kell :D

    rocketry23: Nyilván hasonlóan állítod be a router-t, mint mikor külön a gépeket állítottad be. Ugye a kártyánál (amire csatlakoztatod a router-t) beállítod, hogy használhassák a géped internetkapcsolatát, plusz konfigurálod a kártyát, ahogy eddig (IP beállítások), majd a routerben a WAN beállításoknál (ha már WAN porttal használod) statikus IP-t adsz neki a hálókártya beállításoknak megfelően, majd onnantól hagyod, hogy a DHCP működjön rajta és onnantól a gépek gond nélkül csatlakoznak rá. Tehát lényegében ugyan azt kell megcsinálnod, csak kicsit máshogy és kevesebb eszközön :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák