Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz VinoRosso #20397 üzenetére

    Nálam ez volt:

    - bekötötték netet majd PC(1) rádug, onnantól az fain
    - vettem másik PC(2) rádug, nem megy... értekeztem velük, ok akkor mivel a régi lap elfüstölt igy nem tudom klónozni igy ők átírták
    - vettem wifiroutert, fogtam a PC(2) MAC-jét megetettem a wifirouter WAN interaface-ével ( és onnantól annak is az a MAC-je volt, a két interféc nem látta egymást ( routerWAN meg a PC(2), mivel a PC(2) LAN-ra volt dugva ) és ment minden szépen

    MAC egyezés addig lehet ameddig nem azonos Layer2 hálózatuk ( tehát 1 switchen nem lóghat 2x ugyanaz a MAC mert nem fog menni a traffic azokról az eszközökről ) mivel Layer3-ban "elvesznek" a MAC addressek úgy ott ez a probléma nem áll fent ( kivétel talána ProxyARP esetén de az megint más szitu ).

    Szóval ha az én esetem analógiáján elindulsz akkor kb az a MAC-es szűrésre jelen esetben a megoldás. Teljesen legális a MAC-móka. ( sehol nem tiltják már a több host használatát ( meg még ha tiltanák se lehetne ellenőrizni max fizikálisan oda mész megnézed van e router vagy nincs alapon ), ezért még az internet nagyon kezdetén volt egy két lázadozás ISP részéről amikor még nem volt ennyire elterjed a router... mondjuk akkor meg egy PC+hálókártya+switch(de inkább HUB) volt a megoldás ). Na mind1 kicsit elkalandoztam meg elvesztem a zárójelek nyitása zárása között valahol... :P

Új hozzászólás Aktív témák