Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz shet #470 üzenetére

    Az arany nemesfém. :) Az ólom a nehézfém. Az aranytól nem lesz semmi bajod.
    Mond, hol is ettél aranyat? :D Megyek oda ''nassolni''.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • rlazol

    addikt

    válasz shet #470 üzenetére

    Konkrétan aranymérgezésről nem tudok, de az arannyal azonos főcsoportban lévő réz súlyos mérgezést tud okozni. Viszont ahhoz is nagy mennyiség felvétele kell. Szerintem azért nincs róla sehol semmi, mert a gyakorlatban nem tudsz annyi aranyat megenni, h kárt tegyen benne, mégha esetleg káros is. :)
    Mi történt, lenyelted a jegygyűrűd? :U

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz shet #480 üzenetére

    az h nehézfém-mérgezés az egy elég tág fogalom. Ahány-annyi féle tünetet okoz. persze vannak általános tünetek.

    Ránéztem a guglival: injekciós kiszerelésben kapható, és elég sok mellékhatással bír, hogy ezekből mi az ''aranymérgezés'' - pasz. Ami a hatását illeti: időskori és gyermekkori izületgyulladásra javasolják.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • victoireB

    csendes tag

    válasz shet #470 üzenetére

    Konkrétan ha aranyat zabálsz ( :D ), attól szerintem nem lesz nehézfémmérgezésed, mint olyan, mert maga az aranypor nem tud felszívódni. Viszont a gyomor belfelületére tapadt aranyszemcsék igen erősen károsíthatják a gyomornyálkahártyát, úgyhogy szerintem maradj inkább a zsíroskenyérnél...
    Való igaz, az aranyszármazékokat reumatológiai megbetegedésekben szokták használni. Idézet Gyógyszertan (Fürst Zsuzsanna, Medicina Kiadó 1998) : ''Tiolvegyületek aranykomplexeit (pl. arany-tiomalát, aurotioglükóz) reumatoid arthritis kezelésére használják.Ezek vesekárosodást, valamint pancytopeniát (= a vér összes alkotóelemei számának csökkenése) okozhatnak. Az aranyozáshoz használt aranysók erős szenzibilizálók és kontakt dermatitist (bőrgyulladás) idézhetnek elő.''
    Ennyit tudtam segíteni... :))

  • victoireB

    csendes tag

    válasz shet #484 üzenetére

    Akkor pontosítsunk :B
    Nehézfémmérgezés (ólom, higany, kadmium, arzén, vas, és még ritkábban alumínium, arany, ezüst, nikkel, réz, stb.) igen ritka manapság. Főleg fémekkel foglalkozók (bányászat, öntöde stb) betegsége, illetve fémtartalmú gyógyszerek túladagolása kapcsán lehet mérgezésre szert tenni. A méreg (jelen esetben a fém) felszívódása (vagyis az a folyamat, melynek kapcsán a véráramba kerül, főleg bőrről, szemből, tüdőből (belélegzett fémgőz), egyéb nyálkahártyáról (pl. szájüreg) gyakori, ezek is könnyebben szívódnak fel vegyületeikben, főleg szerves formában. Gyomorból minimális a felszívódás, általában 1-10 %-os. Tehát hiába eszel aranyat, maga az aranyatom nem fog a gyomorból felszívódni. Viszont konkrétan az aranynak erős bőrizgató hatása van (gondolj arra, hogy sokan nem tudnak ékszert hordani, mert nem bírja a bőrük!), tehát a gyomrod nyálkahártyáját tutira tönkrevágja, akár ki is lukaszthatja! A fémmérgezést -helyesen írtad - az okozza, hogy a felszívódott fém nagyon nehezen ürül ki a szervezetből, ezért felhalmozódik, lerakódik a csontokban, májban, vesében, vörösvértestekben. Ha már túl sok van belőlük a szervezetben, akkor fejti ki káros hatását, jönnek a mérgezésre utaló tünetek, melyek minden fémre különbözőek. (Nagy általánosságban központi idegrendszeri tüneteket, máj- és veseelégtelenséget, vérszegénységet okoznak.)

    Az arthritis szó azt jelenti, hogy ízületi gyulladás. Nagyon sok oka van, lehet fertőzéses eredetű, lehet autoimmun, amikor a szervezet védekezőrendszere megbolondul, és a saját sejtjeit támadja meg, lehet anyagcserezavar következménye, vagy lehet ismeretlen eredetű. A rheumatoid arthritis, aminek egyik gyógyszere az aranyvegyületek tipikusan ilyen autoimmun betegség, a szervezet védekezőrendszere (jelen esetben ) az ízületeket támadja meg, azok kopását és gyulladását okozva. Amiről te beszélsz, az aránytalanul sok húsfogyasztás, az ebből felszaporodott méreganyag (urátkristályok), melyek lerakódnak az ízületekben, és azokat szétmarják, azt a betegséget köszvénynek hívják. És külön kategória a porckopás (persze ez is járhat gyulladással), mely időseknél, elhízottaknál szinte természetes, ezt arthrosisnak hívják. Az elkopott porcot tényleg nehéz regenerálni, cserélni lehet, protézis beültetéssel.

    Elnézést, ha hosszú voltam, de így pontos... :B

Új hozzászólás Aktív témák