Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood3

    őstag

    válasz DrDobos #1845 üzenetére

    Napi 9mg budenofalk granulatumot szedek, melle pentasa nevezetu gyogyszert nehany napmmulva mar 2honapja szedem bar azt nem tudom, hogy a pentasa is fontos-e.
    A tortenetem ? Egyszer leirtam a crohn topikba bemasolom, ill javitok rajta vmennyit , mert tele van helyesiras hibakkal :D Egyebkent milyen orvos szeretnel lenni? :)

    35 eves vagyok! Kb 15 eve kerultem eloszor gasztrora, gyomoregessel es hanyassal. Ekkoriban jobb oldali hasi fajdalmakkal vizsgalatak, ekkor mivel nem talaltak a promblemam okat elkuldtek 1 hasi ct-re, ahol tobb megnagyobbodott hasi nyirokcsomot talaltak a beleknel" amit a mai napig nem tudtak megmondani, hogy mitol voltal ott, csak annyit mondtak, hogy valoszinuleg belgyulladas lehetett. Volt ra nehany honapra ujjabb hasi ct, amin meg tobb nyirokcsomot lattak. Elmentem vele haematologushoz is aki szinten azt mondta, hogy gyulladasos eredetuek, ne foglalkozzak vele. Ekkoriban kuldtek eloszor gyomortukrozesre is. A vizsgalatot 1 kozepkoru ferfi orvos vegezte, aki refluxot, nyelocso es nyombelfekelyt talalt nalam. Kaptam ra protonpumpagatlot (pantoprazol) amely segitsegevel szinte teljesen tunetmentes lettem 1 ideig. Majd kb 3 ev mulva ismet erosodni kezdtek a gyomorproblemaim , ismet gyomortukrozesre kerult sor, ahol valtottunk, pantoprazolrol rabeprazolra. Ezt a vizsgalatot mar 1 nő doktor vegezte, aki akkor megkerdezte, hogy milyen a szekletem?! En meg nem igazan ertettem a kerdest, emiatt o elmagyarazta mit ert az alatt, hogy normalis. Ekkor en mondtam neki, hogy ritka a kolbasz alaku, inkabb olyan se nem hig, se nem normalis, es idonket szokott lenni hasmenesem is es nagyon sokat szellentek. En modtam neki, hogy a gyomor gyogyszer mellekhatasai kozott ott van, hogy hasmenes, illetve szeleket okozhat, igy en azt ennek tudtam be.
    Ekkor mondta, hogy kellene vegezni 1 vastagbeltukrozest, amibe en belementem . A vizsgalat erzestelenites, altatas, boditas nelkul tortent, majd bele doglottem a fajdalomba, de negativ eredmennyel zarult, majd a doktorno megkerdezte, hogy " miert kellett nekem e a vizsgalat"?! En meg mondtam magamban, azert mert te mondtad azt, hogy kell b+....Azzal zarult, hogy azt mondta, ilyen vagyok, "gyengék a belek". Teltek multak az evek, a szekletem maradt olyan amilyen , de nem foglalkoztam vele, mert nem valtozott szinte semmi, a vizsgalat ota. Aztan tavaly osszel ujra gyomorproblemaim lettek, ujra gyomortukrozes negativ eredmennyel, ismet valtottunk rabeprazolrol ezomeprazolra. Ismet ugyanaz a doktorno vizsgalt aki nehany evvel azelott megcsinalta az elso vastagbeltukrozesem is. Ismet megkerdezte, hogy milyen a szeklet, en meg mondtam neki, hogy nem valtozott az utolso vastagbeltukrozesem ota. Marciusban elkaptam a covidot, ekkor hasmenesem is volt vagy 2-3 napig illetve gorcsoltem szinte mindenhol. Mivel elotte par hettel a tesom is elkapta a covidot, o is azt mondta, hogy neki is ment a hasa covid alatt, igy nem tulajdonitottam neki jelentoseget. Aztan jott a husvet hetfo utani kedd, epitoiparbam melozom, komuveskent, es azzal az erzessel voltam aznap egesz nap meloba, hogy faj a se...em , vagy a vegbelem, vagy bent a belem, nem igazan tudtam lokalizalni a mai napig se, az erzes pontos helyet. Majd jott a gorcsoles es a hamenes vagy 2-3 hetig. Amikor mar nem birtam tovabb felkerestem a haziorvosom, aki belgyulladast valoszinusitett majd irt antibiotikumot. Beszedtem a beszedni valot, de nem igazan valtozott semmi. Talan nem gorcsoltem mar annyit, ill a hasam se ment mar, de naponta tobbszor mentem wcre az allando szekleturitesi ingerrel azzal a ketto kozotti allagu szeklettel. 1.kicsit jobb lett, majd ujra rosszabb, ekkor ismet felkerestem a haziorvosom, akitol kaptam surgos beutalot a helyi korhaz gasztrorndelesere. Rogton bekerultem a rendelobe, elmondtam a tumeteim es, hogy idegentest erzesem is van a vegbelemnel. Ekkor ahhoz a dokihoz kerultem aki az elso gyomortukrozesemet is csinalta anno, megvizsgalt, megnyomkodta a hasam illetve benyult a vegbelembe, es azt mondta, hogy o semmit se erez, menjek el szeklettenyesztesre ill urologushoz, es ha ezek negativak akkor menjek vissza hozza es ad idopontot majd megint hetekre ra es megtukroz. Ez volt apilis vegen, majd 10 kilot fogytam 2 honap alatt , urologushoz majus vegere kaptam idopontot, en viszont nem akartam addig varni, ill nem ertettem miert kell hasmenessel ill hasi fajdalmakka, fogyassall urologushoz mennem, igy jelentkeztem a megyei korhaz gasztroenterologiai osztalyanak, reszlegvezeto foorvosanak a maganrendelesere. Kozben elkuldettem magam laborba, elmentem magan uton hasi uh-ra, de ezek negativak lettek. Majd jott a tukrozes boditasban. Semmire se emlekszem belole hala eg foleg amiatt orulok, hogy nagyon emlekeztem az elso coloscopos vizsgalatom negativ elmenyere. Itt meg csak arra, hogy 1 masik helyisegben terek magamhoz. Majd 1 rovid ido utan mentem is a doktorhoz, hogy meghallgassam mit mond . Azt mondta, hogy semmilyen elvaltozas nincs a vastagbelembe, sot a vekonybelbe is be tudta tolni kb 20-30 cemtinyit az eszkozt es, ott se latott semmit. Ennek en nagyon megorultem, mert mar ugy mentem oda, hogy tuti belrakom van... Kerdezte mik a tuneteim , majd miutan elmondtam , elkuldott a synlabhoz is ahol cöliakiat, nutritiv panelt es szeklet calprotectin vizsgalatot kert, hogy vegeztessek el. Minden negativ lett csak a calprotectin lett pozitiv 250 koruli eredmennyel, 50 alatt a negativ, hogy ertheto legyen az ertek. Visszamentem contorllra a synlabos eredmenyekkel es azt mondta, hogy van ilyen kapszula endoszkopos vizsgalat amely kb 1000 euroba kerul maganuton, de nem kell kifizetnem , hanem keressem fel őt a korhaz szakrendelesen, hogy bekeruljek az allami finanszirozasba, es akkor a tb kifizeti. Igy is tettem, ott elottem le is szervezte a kapszulas vizsgalatot, majd mondta, hogy fognak hivni, hogy mikor kell mennem a vizsgalatra. Hivtak is 1 heten belul , aminek nagyon orultem, es remeltem, hogy kiderul mi a bajom. Aztan meg lett a vizsgalat eredmenye is, eeszt-n megneztem, de az orvosommal meg nem tudtam beszelni azota se, mert elment 2 het szabira, es legkozelebb jovohet csutortokon lesz, akkor tudok visszamenni hozza. Amit en ki tudtam venni az eredmenybol az sajnos a Crohn volt. Most itt jarok, valszeg mar tobb mint 10 eve ez a bajom , de mivel nem tortent rendes kivizsgalas csak most, igy most derult ki csak mi a gond... :(
    Van esetleg mas is akinek csak a vekonybel erintett? A leganyobb problemam a vegbelem korul ilyen ego-csipo fajdalom ill, hogy neha 5-6x is mennem kell a wcre 1 nap , de nem megy a hasam. Szoval ez van
    ..mire szamitsak szerintetek? Koszonom a valaszokat!.

    Azota annyi tortent, hogy visszajott az oorvosom , szedem a gyogyszereket mar, ill probalok kerulni nagyon sok etelt. Elmondtam neki, hogy 10+ eve en mar hasonlo tunetek miatt jartam mar gasztros vizsgalatokra, es megkerdeztem, hogy lehet-e , hogy akkor is mar a crohn csinalta-e, es azt mondta igen. A gyengek a belek diagnozishoz nem igazan akart kommentet fuzni, de minden velemenye a masik orvosrol az arcara volt irva.

    Azota kopp-kopp, azert mar nehany fokkal jobban vagyok, de teljesen nem lettem tunetmentes sajna, de kb ujjaszulettem az elotte valo allapotomhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Mi az az ekezet dragasag??

Új hozzászólás Aktív témák