Keresés

Aktív témák

  • ricsik

    őstag

    válasz koxx #12 üzenetére

    Nekem jó volt ahogy volt. Ezt azoktól kérdezd meg, akiknek nem volt ez így jó. Csak próbálok logikus és használható megoldást kiötölni, vagy segíteni ebben.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz koxx #12 üzenetére

    Eddig is benne voltak-néha.Jó is ez így szerintem.De egy aranyóra körbe gyémántokkal luxusóra-de nem biztos,hogy szerkezetileg is.Én nem venném külön,néha meg van említve ilyesmi,belefér a komolyabb órásokhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • g0n21

    senior tag

    válasz koxx #12 üzenetére

    Kimaradtál a főflame-ből, a lényeg az, hogy a 20-60.000 forint közötti -jellemzően különböző áfa megkerülési módszerekkel hazánkba juttatott japán - órák teljes mértékben lefedték a topikot, és az eredeti célja (svájci és egyéb) átváltott szimplán egyéb órák topikjára.
    Svájciakról ebben a formában már értelmetlenné, követhetetlenné vált beszélgetni, arról a mennyiségű bullshitről (és nem az ár miatt, hanem azok miatt a felhasználók miatt, akik egy hónap fórumozás után expertnek érzik magukat, és beszélnek badarságokat tényként, anélkül, hogy kellő rálátásuk lenne egyáltalán a témára -> hibátlan példája annak, amit szoktak mondani, hogy minél többet tud az ember, annál inkább rájön mennyire keveset), ami teljesen eltüntette végül a svájci, és nem svájci drágább órákat. Megjelentek az "inkább 100 fossil, mint egy rolex" felkiáltások, amikkel a svájcik gyakorlatilag egy ellehetetlenített peremre szorultak.
    Régen ez nem így ment.

    Majd szembesültünk a kialakult helyzettel.

    Nem értem, hogy a 20-80k közötti fanoknak miért fáj jobban máshová lépni, mint a másik tábornak. Nem tudom mivel vannak többen ők, mint a másik ("svájci") tábor.

    Azt látom, hogy ők hangosak és hőbörögnek.

    Optimális megoldás, ha ezt szétbontjuk háromra.
    A kínai adott.
    Kell egy optimális megnevezés arra, hogy low budget órák csoportja, és svájci, és egyéb minőségi órák topikja.

    A low-budget már csak azért is rossz gondolat, mert ha nem szingapúrból jön 180usd-ért vámáfa nélkül, senki nem megy be a seiko butikba 120-ért egy SKX-ért... :D

    Szóval így lehet értelme szétbontani.
    Abban viszont sosem lesz konszenzus, hogy melyik legyen az új, a low-budget csoporté, vagy a svájci és egyéb minőségi órák csoportjáé...

    És itt tenném hozzá, hogy egy Automata Seiko, vagy egy spring drive, vagy ugye GS az egyéb minőségi óra.
    A 7s,4r,6r az nem. Mind tudjuk miért nem, ne nyissuk meg.

    Summa:
    Nem a luxus nem fér az általánosba, hanem a svájci és egyébbe nem férT már be a svájci. Mert tele volt egyéb, szvsz nem minőségi órával.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • ronin s8

    senior tag

    válasz koxx #12 üzenetére

    Ahogy nézem, már elszabadultak az indulatok. Nyílvánvalóan rétegződött a topik, és a korábbi egységet (ami valójábn soha nem volt egység) és nyugalmat már nem lehet fenntartani. Szükség van a témák szétválasztására.

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Aktív témák