Keresés

Aktív témák

  • g0n21

    senior tag

    válasz koxx #12 üzenetére

    Kimaradtál a főflame-ből, a lényeg az, hogy a 20-60.000 forint közötti -jellemzően különböző áfa megkerülési módszerekkel hazánkba juttatott japán - órák teljes mértékben lefedték a topikot, és az eredeti célja (svájci és egyéb) átváltott szimplán egyéb órák topikjára.
    Svájciakról ebben a formában már értelmetlenné, követhetetlenné vált beszélgetni, arról a mennyiségű bullshitről (és nem az ár miatt, hanem azok miatt a felhasználók miatt, akik egy hónap fórumozás után expertnek érzik magukat, és beszélnek badarságokat tényként, anélkül, hogy kellő rálátásuk lenne egyáltalán a témára -> hibátlan példája annak, amit szoktak mondani, hogy minél többet tud az ember, annál inkább rájön mennyire keveset), ami teljesen eltüntette végül a svájci, és nem svájci drágább órákat. Megjelentek az "inkább 100 fossil, mint egy rolex" felkiáltások, amikkel a svájcik gyakorlatilag egy ellehetetlenített peremre szorultak.
    Régen ez nem így ment.

    Majd szembesültünk a kialakult helyzettel.

    Nem értem, hogy a 20-80k közötti fanoknak miért fáj jobban máshová lépni, mint a másik tábornak. Nem tudom mivel vannak többen ők, mint a másik ("svájci") tábor.

    Azt látom, hogy ők hangosak és hőbörögnek.

    Optimális megoldás, ha ezt szétbontjuk háromra.
    A kínai adott.
    Kell egy optimális megnevezés arra, hogy low budget órák csoportja, és svájci, és egyéb minőségi órák topikja.

    A low-budget már csak azért is rossz gondolat, mert ha nem szingapúrból jön 180usd-ért vámáfa nélkül, senki nem megy be a seiko butikba 120-ért egy SKX-ért... :D

    Szóval így lehet értelme szétbontani.
    Abban viszont sosem lesz konszenzus, hogy melyik legyen az új, a low-budget csoporté, vagy a svájci és egyéb minőségi órák csoportjáé...

    És itt tenném hozzá, hogy egy Automata Seiko, vagy egy spring drive, vagy ugye GS az egyéb minőségi óra.
    A 7s,4r,6r az nem. Mind tudjuk miért nem, ne nyissuk meg.

    Summa:
    Nem a luxus nem fér az általánosba, hanem a svájci és egyébbe nem férT már be a svájci. Mert tele volt egyéb, szvsz nem minőségi órával.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz oba #25 üzenetére

    Továbbra sem akarod érteni, hogy nem kitúrásról volt szó?

    Egyszerűen elhatalmasodott a nagyon lowbudget cuccok diskurzusa. És eslytelen volt valódi beszélgetést folytatni bármiről ami más.

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz oba #31 üzenetére

    Nekem nem fáj, hogy meg lehet venni olcsón külföldről.

    Nem ismered az órákkal kapcsolatos előmenetelem, elképzelésed nincs, hogy mim volt, vagy van, ezért kérlek ne alkoss véleményt (nem tetted, ne is tedd). Végigmentem a szamárlétrán az órák terén elég rendesen, a kínaitól kezdve az oroszon át a különböző japánokon keresztül a svájciig, a vintage-től az újig.

    Volt SKX-em, nem, egy bizonyos szint esetében nem tartom minőségi órának, és miért nem? A gyenge minőségű fémszíj, a gyenge minőségű szerkezet, amiről Dzsana maga írta meg, hogy a 10 éves daraboknál már van baj a csapoknál. Az elkúszó chapter ring, amire azt mondják, hogy így normális. Röviden. Lehet, hogy ez neked mind belefér, nekem nem. Ettől függetlenül egy jól összerakott SKX minőségi darab, ezért sem sorolom máshova, mert kultikus. De tény, 120ezret nem ér.

    Ami Seiko 5-ök, meg 5 sportok mennek 40-60 között fb-n. Láttál te olyat élőben? Fogtál már a kezedben olyat?
    Ha igen, és azt mondod, hogy minőségi, akkor ez egyértelműen mutatja, hogy szét kell válni, mert összeegyeztethetetlen nézet és véleménykülönbségek vannak.

    Lehet felőlem nagy órás topik a nagy topik, és lehet egy új svájci, ez fáj a legkevésbé. Attól mondjuk nem félek, hogy az Swatch group kialakulásáról szóló általam linkelt cikket bármelyikőtök valaha visszakeresné, mert egyáltalán nem érdekel titeket... de legyen.

    Szerk: Nem mondtam sehol egy szóval sem, a javaslatom "Svájci és egyéb minőségi órák topikja" volt.
    Ami szerintem magában hordozza, hogy svájcival megegyező, vagy jobb minőségű óráknak a helye.
    Lehet ott GS, Glashutte, stb, engem nem a származás zavar.
    Hanem az ömlő gyenge minőségű hulladék.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz csabulaxi #38 üzenetére

    Összeesküvés elméletekben nagyon otthon vagy, szállj le a lóról.

    Ez a hatalmas baj, továbbra is a sértett p.csát játsszátok, ahelyett, hogy az egyébként tök rendes moderátorok által felkínált lehetőséggel élnétek, és javasolnátok valami konstruktívat...
    És ne csak arra, hogy "veletek" mi legyen, hanem arra is, hogy "velünk" mi legyen.

    Resool meg én idetoltuk a pofánkat (meg Xinatra is, csak picit trollkodott az elején), hogy ne egyedül a moderátoroknak remegjetek, erre mivan? Oba még so-so mondott valami hasznosat, és ennyi.

    u.i.: az igazán gusztustalan, hogy amellett, hogy semmi bajom nem volt a japán órákkal, kizárólag a gyenge minőségű ötösök elképesztő áradatával, most már egyenesen ellenszenves...

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #95 üzenetére

    "A" nekem ok.

    Nagy tudás halmozódott fel abban a 170.000 hsz-ben, nem érdemes elengedni. A zárt, csak kereshető topikokat úgysem keresnék elegen.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz 5-ös kezelő #144 üzenetére

    Furcsa, hogy mindenki még mindig luxus topikként emlegeti, pedig 4-6 olcsóbb árfekvésű óra pont annyira drága, mint egyetlen "luxus".
    Mert 4-6 darab 60-100ezres bármilyen óra egyenlő árban egy Omega SMP-vel, Vagy sokminden mással. És mégsem luxus.

    Ennyi erővel a "svájci csoport" neve lehetne Haute Horologie

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz #45553408 #182 üzenetére

    Igen. Ez legalább biztosan egyértelmű.

    (#179) JDMKid
    És azt tudtad, hogy ő "csak" hobbista?

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

Aktív témák