Új hozzászólás Aktív témák

  • slashing

    senior tag

    válasz lovi27 #331 üzenetére

    hát egy angol leírást találtam de az egy fizetős szoftvert használta (Backup assist) a windowsos gépen, azt sikerült beállítani de csak egyszer futott le utána nem futott le többször.

    Az úgy működött hogy az OVM-en csak egy felhasználót kellett definiálni meg az ssh-t bekapcsolni, a windowsos gépen meg rsyn over ssh-t kellett belőni. De csak egyszer futott le és nem volt kedvem vele többet baszakodni. Amúgy ez a nagy bajom ezekkel nas rendszerekkel hogy én 2012-ben már nem akarok ennyit szopni mindennel, parancssorok, több órás utána olvasás a legegyszerűbb dolgoknak is, nem a 90 években vagyunk hogy parancssorokat bújjunk kézzel lőjünk be dolgokat.
    Egy darabig míg nem lesz pénzem egy külön vinyóra addig pepecselek vele aztán lehet felrakom a win home servert.
    Most is van egy megosztott könyvtáram amit már nem használ a kutya sem sőt a vinyón sincs de nem tudom törölni az omv felületén nem lesz aktív a törlés gomb. Próbáltam újra megcsinálni a könyvtárat aztán úgy hátha megjelenik a törlés gomb de úgy sem...

    +1 kérdés olyat lehet csinálni hogy egy könyvtárat csak az egyik gép lásson a hálózatban ne úgy hogy nincs engedélye a másik gépnek a használatára hanem úgy hogy az abszolút ne látszódjon a többi gépen a hálózati mappáknál?

Új hozzászólás Aktív témák