Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szentkuti11

    addikt

    válasz szabonagyur #67659 üzenetére

    Újkorukban tényleg nagyon jók tudnak lenni a négy évszakosok, viszont arról sokan megfeledkeznek, hogy egy ilyen félmegoldás nem is lehet fenn 6-7 évig, mint egy télen-nyáron cserélgetett szett, öregedés szempontjából semmiképpen sem azt a mértéket kell alapul venni.

    Egyébként teljesen igazad van abban, hogy nincs az az erő, ami megfogja a kocsit, ha jégen nagyon elsokallsz, viszont hogy mennyire sokat számít a téli gumi, azt idén már megtapasztaltam egy vezetéstechnikai tréningen, azóta nagyon hiszek a váltogatásban.

  • Declare

    őstag

    válasz szabonagyur #67659 üzenetére

    "A csúszós úton semmilyen téli gumi nem fogja megfogni a kocsit"

    en mondjuk pont ezert veszek teli gumit es nekem müködik :D

    Alsobb kategoria nem jobb, nem is vennek, de altalaban semmiböl sem. Eleg sok teszt van a neten, eleg egyertelmü mi a jo/jobb/megjobb kategoria.

    Sokat vezettem palyan is, föuton is es nagyjabol ugyan azokon az utakon az elmult közel 3 evben a kis astraval. Abszolut megtapasztaltam, mi a különbseg a 6 eves michelin nyari gumi vs zsir uj michelin között es mi a különbseg a 4-5 eves lowbudgate (asszem brigestone lowbudgate markaja volt a teli gumi, amivel a kocsit vettem) es az uj cont ts850 között. Szarazon es havon is teljesen egyertelmü, nekem laikusnak is a különbseg.

    Ez az ilyen tipusu velemenyek, hogy valaki autokazik 50 el varosban es beirja, hogy huu erzem, hogy ugy tapad mint az allat, hat ez egy bullshit :) ez nem relevans. Viszont egy varosban is lefagyhat reggel a dér, meg kieshet eled egy biciklis, meg stb es akkor a gumi es gumi között ugyan az a különbseg ki fog jönni.....

    Leirtam mar sokszor, en ezzel ugy vagyok, hogy tök mind1 ki mennyit es hol vezet. Egyszer usszak meg egy balesetet, azert mert mondjuk eppen megallok az 1m el rövidebb fekutnak köszönhetöen es mar megerte az a par ezer forint. Nincs olyan, hogy ovatosan kell vezetni es kessz....mindig ugy kell, de veszhelyzet, meg hibazas, barmikor, barkinel bejöhet es akkor kerülnek elöterbe, hogy milyen gumid van, hogy fog a fek, uton tartja e a kereket a lengescsillapito stb....soha ne legyen ilyen, de barmikor lehet.

    (#67666) szentkuti11 ez igy van :K Amugy az a michelin CC egy jo gumi lehet keves km re, hosszu tavu tapasztalat, meg majd kiderül. Ujjonan, meg par evesen eddig eleg jo :K

    (#67671) trassher nekem ugyan ilyen van, ugy vettem en is utolag, mert a TÜV-nel kell is. Szerintem erhet....de artani nem art :)

Új hozzászólás Aktív témák