Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Findzs #25422 üzenetére

    Vettem egy kartergáz lecsapató gyári dobozkát, be is építettem és azt tapasztaltam, hogy a kartercső totáál be volt dugulva olajsárral, nem kicsit hanem nagyon durván, még a csavarhúzó is alig ment bele. Le is szedtem és teljesen ki lett takarítva ami nem kis feladat volt. Milyen gondot okozhatott, hogy gyakorlatilag a kartercsövön nem jöhetett fel a kartergáz? Elképzelhető, hogy emiatt volt erős olajfolyásnyom a blokkon? Valamint lehet, hogy emiatt volt olaj a pillangószelepnél is? Alapból is megy oda ez oké de hiába takarítottam meg nagyon hamar ismét olajos volt. A kartercsövet kivéve viszont ott bent sem látni a blokkban olajsárt valamint amikor levettem a szelepfedelet az is teljesen tiszta volt, így érthetetlen, hogy itt hogy képződhetett ilyesmi.

    Lambda még nem lett kicserélve ugyanakkor egy korábbi jelengés újra előfordult, hogy dadogott a motor alapjáraton, húzva is fura hangja volt, amikor elsőnek előfordult ez a gond akkor is a gyertyakábelekkel és a gyújtással foglalkoztam és most levéve az egyik pipát a trafóról nem volt szikra, egyáltalán nem, ha közel raktam a gyújtáskábelt a csatlakozóhoz akkor sem viszont ha ezt másik csatlakozónál csinálom akkor simán húz több centis ívet is és úgy is átviszi a feszt és jár szépen valamint lehúzva dadogáskor azt a csatit semmi sem változott ugyanúgy dadogott tovább, visszadugva ismét majd pár ki-be csatlakoztatás után abban is volt szikra és utána a motor is hirtelen helyreállt. Csak nem megtaláltam a megtorpanás és alacsony dadogós alapjárat okát? Egy patika motorterű 1.8-as van bontóban aminek még megvan a gyújtótrafója, az 1.8 trafója jó a 2.0-hoz? Visszaviszem a lambdát és kicseréltetem rá ha jó hozzá.

    Gyári bontott gyújtástrafó vagy utángyártott de új? Mi a tuti megoldás? :)

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák