Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz sebgutkopf #37613 üzenetére

    Nyugi. Itt a hangos kisebbseget olvashatod. Az a tobb ezer user akinek minden stimmel otthon elvezi az oled elonyeit. Nekem 3 eve van ilyen tv-m ami egyebkent egy 4 eves modell es egyszeruen tokeletes. Azt javasolom hogy ne jarj ide csak ha valami gondod kerdesed van mert ami itt megy a topikban egyesek reszerol az meg az eletrol is lehozza az embert...

    Jo tv-zest! ;)

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • tothl

    addikt

    válasz sebgutkopf #37613 üzenetére

    Igen sajnos ezeknek 1 év alatt annyit romlik a képük, hogy kuka és cserélni kell.

  • Calogero

    addikt

    válasz sebgutkopf #37613 üzenetére

    Régebben ugyan ez volt csak a plazmával, hogy így beég...úgy beég....
    10 évig volt plazmám (Panasonic) és semmi gondom nem volt.

    Plazma után más választásom nem nagyon volt... OLED vagy QLED. Az előbbi mellett (ismerve a hátrányait) döntöttem mert nálunk többnyire sötétben megy a tv, és ott jobban tetszett az OLED.

    Használd a tv-t nyugodtan. Vannak olyanok is akik azért cserélnek mert mindig a fejlettebb technikát akarják használni.

  • djpundro

    aktív tag

    válasz sebgutkopf #37613 üzenetére

    :) a, Mi a csere oka?
    b, Mit csináltok a régi tv-vel? (kuka, elszállíttatjátok az új kiszállításakor mit veszélyes hulladék)

    En azert cserelem mert a tehnika fejlödik es mert van is ra lehetösegem .
    Az utolso 5 Evben 2 X ugyszolvan kiharcoltam hogy kephiba vagy Szoftver hiba vegett hogy visszavegyek es igy visszakaptam az összeget amiert vasaroltam es vettem jobbat dragabban .
    Nem tudok azonosulni dolgokkal ha valaki ,valamit reklamoz es eladja nekem ,en fizetek erte es otthon azosonulok a hazugsagokkal hogy peldaul nem is igaz amit irnak ,nem ugy müködik vagy nem azon a minösegen ,ez szerintem csalasnak minösül ,csak sokat megsem erdekel ,el vele. .Peldaul nalam PERFEKT HDR el hirdettek .Hat azt a szot hogy PERFEKT masfel ev utan feltettem nekik ,hogy mit is jelent ?!
    De idegfeszitö tud lenni ,de erre nekem megvan a kepessegem . :))

    [ Szerkesztve ]

    Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz sebgutkopf #37613 üzenetére

    1. a 2-3 éves szériákhoz képest van fejlődés vezérlés + panel szinten, emiatt ezeket érdemes lehet lecserélni 2018-2019 évj. modellekre, ha van rá mód

    2. megy a gyerekszobába, hálóba, istállóba, eladják ... stb. + kizárólag az LG szerviz elnézően áll az elvileg nem garanciális cserékhez, javításokhoz is(emiatt is több lehet az eladott LG oled), így néhányan a gari lejárta előtt pár hónappal cseréltetnek panelt pl. 1-2 pixelhiba miatt(amit 1,5évig nagy megelégedéssel, hátradőlve elviseltek) => újra kapnak 2 év garit a panelre.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sebgutkopf #37613 üzenetére

    Én pl. puszta hobbiból cserélgetem szinte minden évben.
    Ha több pénzem lenne ilyesmire, akkor nem eladnám őket, hanem rotálnám sorban a szobák közt, ahol most 6-7 éves plazmák vannak. Mostanság minden évben sikerült barátságos vevőt találnom, aki értelmes összegért vitte el az értékesebb használt TV-im, egyébként nem adtam volna el őket, hanem vagy kihagytam volna egy-egy cserét, vagy mégis megtartottam volna egyet-egyet valamely másik szobába (akkor is, ha azokat szinte csak a vendégek használják, viszonylag ritkán).

    Olyan is volt, mikor 1-2 éves plazmát (Panasonic 50UT50 vagy 50UT60, ami ~2012-es gyártmány, már nem emlékszem pontosan melyik volt, de először erre gondoltam váltani egy öregebb Panasonic G30-ról, mert ez volt épp eladó olcsón) cseréltem le egy ~6 éves plazmára (Pioneer LX5090H, avagy 9G Kuro, 2008-as gyártmány, amit kicsit túl drágán kaptam meg, mert nem akartam alkudozni, és úgy éreztem "ez kell nekem, kerül amibe kerül", pár év után hasonló módon vette meg tőlem egy hasonló vevő...).

    Most pl. a C8->C9 csere szerintem nagyon megérte a HDMI 2.1 G-Sync miatt (már így is, hogy nincs még hozzá 2.1-es VGA, és 2.0 sávszélre, avagy 1440p120-ra van limitálva a mai kártyákkal 2160p120 helyett). A C7->C8 csere kevéssé volt indokolt. De szerintem az is jól meg volt indokolva, hogy miért nem vettem FHD, de akár még C6-os UHD HDR OLED-et se (azok még nem ütötték meg nálam a mércét az említett plazmák után, a C7 is határeset volt).

    A lelkes felhasználóknak az a jó, ha minden évben van bármi kis fejlesztés, ami miatt cserélhetnek, ha akarnak, de nincsenek rákényszerítve sem. Az átlag vásárlónak csak az a fontos, hogy minél ritkábban legyen rákényszerítve, de TV esetén ez maga a kánaán, gyakorlatilag még ma is tudsz megfizethető módon üzemeltetni egy szürkeárnyalatos analóg CRT TV-t (olcsó kínai set-top-box és szobaantenna a földfelszíni digitális adáshoz, aztán SCART a TV-be... az már kérdés, hogy fogyasztás, szerelési költség, és élvezeti érték, stb szempontból economikus-e, de megteheted... akár Blu-Ray rip-et is nézhetsz analóg CRT TV-n olcsó lejátszókkal). De tippre elég kevés LCD éli meg a 10 éves kort jelentős javítási költségek, vagy idővel kialakult képhibák (pl. pixelcsíkok, durván inhomogéné váló háttérvilágos, stb) nélkül, a plazmákból is csak a jobb márkáknak van esélye (Pio, esetleg Pana, nem Samu vagy LG, itt a pixelcsík mellé feketén szemetelő pixelek jöhetnek be sokezer üzemóra után).
    Szerintem kicsit ironikus ez, hogy mikor olyat olvas az OLED-ről az ember, hogy ne várjon tőle "örök életet", akkor hirtelen kritériumként jelenik meg, hogy "miért is ne!?!", pedig LCD-kre sincs több garancia, mint a szokásos (1-)2 év (esetleg 5, ha volt valami promóciós akció, de olyan is van néha OLED-re is) és azok el szoktak idővel romlani. A formátum alapú elavulás (pl. SDR->HDR) pedig ugyan az.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák