Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rothfb

    veterán

    válasz Pro Koryak #32299 üzenetére

    Egyébként bírom az ilyen "urban legendákat", hogy az avforums "tele" van Pana oled hibákkal...🙂
    Csak nehogy aztán az legyen a következő állomás az állítások sorában, hogy azért nincsenek, vagy alig hibák, mert a Pana alig ad el oled tv-t...😁
    Egyébként mivel az éremnek mindig két oldala van, azért megjegyezném, hogy tényleg kicsit túlzásba viszed a LG-sek zrikálását. Nem ajánlanak Panát? Nem hát, hiszen nem ismerik, csak az LG-t. Más olvasni valamiről és más elégedetten használni.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Pro Koryak #32299 üzenetére

    "Engem perpill DV nem érdekel, hdmi 2.1 nem érdekel.
    Két év múlva veszek nagyobbat, addig meglátom mit alkot az LG, de lehet Sony vagy Pana lesz az is.
    A Pana plazmát amiatt hoztam fel, mert most itt a topikban szinte senki nem meri megvenni a Pana oledet, kb. ilyen címszóval:"

    Ismét csak a saját szemszögedből vizsgálod a dolgot, el nem tudod képzelni, hogy van más is a világon akinek más opció a fontos. :) Még az általad lesajnált design is lehet választás alapja.
    Ha már saját szemszög - nekem az ergonómia fontos volt, az anyagfelhasználás fontos volt, ezért vettem E-szériát. Soha nem vennék fröccsöntött készüléket, bármilyen szép a képe.
    De megtisztelem azokat akik vesznek, hogy nem élcelődöm rajtuk.
    Egyébként a GZ2000 tetszik design-ra is, a korábbiak nem jönnek be. De a GZ2000 másfél millió HUF, totálisan látszik, hogy ami a Panánál jól meg van építve az bőven milla felett kapható, ahogyan az LG-nél is.

    Ha választhatnék akkor 77W9 lenne, ofkorsz. :DD

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pro Koryak #32299 üzenetére

    Én a Panasonic-ban is csak 2011-től bíztam, de még az is picit korai volt, 2012-től voltak tényleg "buy best" és "örök kincs, amíg működik" plazmáik, egy évvel sem korábban. Az pedig kemény 2(-3) év volt összesen (mondjuk a Pioneer is két évig tündökölt csak igazán).

    Ez nagyon OFF, de nekem annak idején 2db Panasonic G30 plazmát bontottak ki a boltban (2011-ben), mikor visszavittem az elsőt, hogy a tetején homogén képen van egy pár centis enyhén zajos csík, és kiderült, hogy mindegyiken van.
    Hazavittem az elsőt, használtam pár évig. Mikor épp lejárt volna az 5 év garancia (akkor már az apám használta), felhívtam a szervizt, ők pedig megkértek, hogy vigyem be én ~120km távolságra, mert ők ritkán járnak erre (vidéken, de akkor is).
    Egyszerre nevetve és mérgelődve tettem le a telefont, hogy akkor az így marad, mert 90% amúgy sem tudták volna megjavítani (valószínűleg akkor is ilyen marad, ha kicserélik az utolsó csavart is), egy csereutalványt pedig nem akartam megpróbálni kihokizni ilyen apró típushibával, nem akartam én nyerészkedni ezen.
    Apám azóta is boldogan használja, igazából normál használat közben nem látszik, de még engem se nagyon zavart korábban PC monitorként használva se (nagyon ritkán akadt meg rajta a szemem).

    De 2010-ben rosszabb volt a helyzet. Ha ma találsz egy használt VT20-at, akkor kb. IPS LCD szintű kontraszttal fogsz rajta találkozni (már 6 éve is úgy találtál volna rá azokra, amit használnak). Ezt sohasem orvosolták, mert ennyit tudott a hardware.
    A Pioneer-nél is volt hasonló story, de közel sem ilyen drasztikus a dolog, jóval lassabban és kisebb mértékben romlik az első pár évben és utána sem lesz IPS LCD a Kuro, csak Panasonic PDP, a VT20 viszont egy éven belül látványosakat ugrott.

    Ma is szívesen venném a Panasonic OLED-et, ha ugyan annyiba kerülne ugyan olyan funkcionalitással, mint az LG, vagy egyértelműen többet kínálna kicsit drágábban. De a helyzet az, hogy legfeljebb pillanatnyi akciókban jó az áruk, és a funkcionalitás erősen szegmentált, így szerintem egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy összességében többet kínálna, mint az LG (kivéve a GZ-ket, de azoknál az árcédula is elszáll). Sőt, a rétegigényeket (HDMI 2.1, 3DLUT, PC mód, stb) szerintem jobban lefedi az LG a megfizethető modellekkel (már a C sorozat is korrekt, nem csak a legdrágábbak), mint a Panasonic (ott sem rossz a legolcsóbb se, de az extra nyalánkságok le vannak hagyva azokról, amit az LG olcsóbban is megad).

    A Sony egyáltalán nincs szerintem a helyzet magaslatán az utóbbi években. Voltak jó LCD-ik, de a HDR-el és a kalibrálási funkciókkal szerintem le vannak maradva (kivéve talán a csúcs LCD-iket). Az egyetlen említésre méltó funkciójuk az a 48+72Hz BFI az OLED-en, de a BFI-t ~1% használja, és aki használná, azok mondjuk 10%-a bírja a 48Hz-s módjukat (és csak ezért én sem vettem azt). :DDD Az LG és a Panasonic is 3DLUT-ot használ már (akár programozhatót), a Sony pedig még mindig fix színtér konverziót. Még a hagyományos csúszkás módszerrel sem hangolható, csak a szürke-skálára vannak csúszkáik, és az is kicsit furán működik az olcsóbb TV-iken. A HDR-t is furán oldják meg (ideális megvalósításban két különbözően beállított képmód kell náluk is SDR-ra és HDR-re, de nem vált köztük automatikusan a TV, neked kell azt mondani, hogy pl. a Cinema Home lesz az SDR, a Cinema Pro a HDR-hez beállítva, és majd lépteted kézzel).

    OLED-ek esetén a sima ABL is az LG-nél a legkevésbé agresszív az utóbbi években. A Pana (kivéve a GZ) és a Sony is sokkal hamarabb limitálnak, ami monitorként használva zavaró lehet.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák