Keresés

Aktív témák

  • dwiki

    senior tag

    válasz Shape #58 üzenetére

    Hát hogy mit jelent a tovább birja, arra nem tok pontos választ adni sajna....

    USB ''kulcsként'' használni direktbe sajna nem lehet (valószín? az az oka hogy exif info
    nélkül nem enged visszamásolni, ha jól emlékszem ez az oka). Bár okos emberek erre is
    találtak megoldást, van valami progi ami fake exifet csinál (vagy valami ilyesmi...) aztán
    utána m?ködik a dolog...
    Szóval közvetlenül alaphelyzetben nem lehet, de van rá megoldás...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • simonzé

    addikt

    válasz Shape #58 üzenetére

    Egy hónapja Olaszországban voltam, vittem magammal Az A60-amat, egy készlet (4 db) 2100 MaH-s Energizer akksit, két készlet Noname 750-es NiCd-t, plusz egy készlet sima elemet a biztonság kedvéért. Egy 20 órás töltés után az Energizerrel telefotóztam a 2 db 128-as kártyámat, úgy hogy közben legalább egyszer minden képet végignéztem, töröltem, forgattam amit kellett. Főleg nappali képek, + vagy 40 éjszakai. A végeredmény közel 450 kép három nap alatt. Eezután hazatértem, TV-n két helyen végigvetítettem a képeket, majd letöltöttem. Utána még vagy 20 képet tudtam fotózni itthon is UGYANAZZAL az energizer elemmel!!!!!!! Eeeez valami! :D:D:D
    Ez bizonyítja, hogy a két elemmel elért 100-150 képpel a fasorban sincs a Nikon. Nem rossz gép, de az A60-nal szemben esélye sincs. Ráadásul gagyi műanyagból csinálták, míg a Canont elég igényesből.

    A kijelző karcolódását fényképezőknél, telefonoknál már évek óta egy réteg átlátszó (víztiszta) öntpadó fóliával előzöm meg. Max 100 Ft egy A/4-es ív, és vagy 30 készülékre elegendő. :)

    USB kulcsként nem használható az A60 - erről a fake-exif progiról még nem hallottam - de a TotalCommanderhez lehet leszedni egy Canon cam nevű plugint, amivel a TC-n keresztül le tudod szedni a képeket. A legegyszerűbb ez a módszer, és ezzel elkerülöd az XP beépített képletöltő alkalmazását, ami az őrületbe kerget a véletlenszerű sorrendben történő file-elnevezésével. :(((

    Egy 128-as USB-pen kijön 5-6e-ből, kétszer ennyiért meg veszel egy winchestert, mobil rákkal. Az meg 40 GB-s. :)

    I don't fit in. I fit out.

Aktív témák