Aktív témák

  • simonzé

    addikt

    válasz Shape #58 üzenetére

    Egy hónapja Olaszországban voltam, vittem magammal Az A60-amat, egy készlet (4 db) 2100 MaH-s Energizer akksit, két készlet Noname 750-es NiCd-t, plusz egy készlet sima elemet a biztonság kedvéért. Egy 20 órás töltés után az Energizerrel telefotóztam a 2 db 128-as kártyámat, úgy hogy közben legalább egyszer minden képet végignéztem, töröltem, forgattam amit kellett. Főleg nappali képek, + vagy 40 éjszakai. A végeredmény közel 450 kép három nap alatt. Eezután hazatértem, TV-n két helyen végigvetítettem a képeket, majd letöltöttem. Utána még vagy 20 képet tudtam fotózni itthon is UGYANAZZAL az energizer elemmel!!!!!!! Eeeez valami! :D:D:D
    Ez bizonyítja, hogy a két elemmel elért 100-150 képpel a fasorban sincs a Nikon. Nem rossz gép, de az A60-nal szemben esélye sincs. Ráadásul gagyi műanyagból csinálták, míg a Canont elég igényesből.

    A kijelző karcolódását fényképezőknél, telefonoknál már évek óta egy réteg átlátszó (víztiszta) öntpadó fóliával előzöm meg. Max 100 Ft egy A/4-es ív, és vagy 30 készülékre elegendő. :)

    USB kulcsként nem használható az A60 - erről a fake-exif progiról még nem hallottam - de a TotalCommanderhez lehet leszedni egy Canon cam nevű plugint, amivel a TC-n keresztül le tudod szedni a képeket. A legegyszerűbb ez a módszer, és ezzel elkerülöd az XP beépített képletöltő alkalmazását, ami az őrületbe kerget a véletlenszerű sorrendben történő file-elnevezésével. :(((

    Egy 128-as USB-pen kijön 5-6e-ből, kétszer ennyiért meg veszel egy winchestert, mobil rákkal. Az meg 40 GB-s. :)

    I don't fit in. I fit out.

Aktív témák