Új hozzászólás Aktív témák

  • flegga92

    senior tag

    válasz retesz147 #300 üzenetére

    Nekem is tegnap jött meg a No.1 D5

    Azt kell mondjam, hogy remek minőségű, jó az anyaghasználat. Szíjat nem lehet cserélni mert elméletileg abban van az antenna (xda-n olvastam) de ha valaki ezeket nem használja órással tudja szerintem cseréltetni. Nekem nagyon vékony csuklóm van a 3. lyukba tudom befűzni és ezen kívül még 5 lyuk van a bővítésre. Elég közel vannak egymáshoz, könnyen beállíthatja mindenki a magának megfelelőt.

    Kijelző szép, napfényben is jól látszik.

    Súlya kb egy fém szíjas óráéval megegyező, nem zavaró.

    Csomagban volt 4 db pótcsavar illetve csavarhúzó a SIM kártya behelyezése miatt illetve egy kijelzővédő fólia amit érdekesen lehet csak rárakni. (elméletileg a Huawei okosórájához lehet tempered glass-t kapni és jó rá)

    SIM-es funkciókat nem tudtam kipróbálni nano SIM hiányában.

    Szoftver:
    Első bekapcsolásnál kiválaszthatjuk a nyelvet (magyart is) google bejelentkezés stb mint egy telefonnál. Az óra feloldásakor megjelenik maga a beállított óra. Balra húzáskor az értesítések vannak ami egyszerre megjeleníti az óra és a telefon értesítéseit (erről később). Jobbra húzva egyszer a zenelejátszó ami nem tudja vezérelni a telefon lejátszóját sajnos. Ez után még jobbra a pulzusmérő, lépésszámláló, időjárás van. A menübe belépni az órára koppintással lehet. Vannak előretelepített appok amikkel nem nagyon foglalkoztam. Van külön alkalmazásboltja amiben kemény 3 app van, hanyagolható, mivel úgyis ott a Play áruház. Legtöbb alkalmazást fel lehet telepíteni viszont van ami a kör kijelző miatt elég korlátozottan használható. Mivel szeretnék rajta olvasgatni word/pdfet is így először Polaris office-al de ez nem vállt be. Kilógnak a gombok, lassú. Google pdf olvasója használható középre rakja be. Viszont hogy olvasható legyen a betűméretet fel kell venni elég nagyra.
    A szoftver maga gyors, azért az alkalmazásokban tud akadni. Google maps kifejezetten jó rajta, mert középre teszi be. Waze is megy rajta de ott nekem lelógtak a gombok.
    Billentyűzettel viszonylag könnyen lehet írni, de benne van a google szövegfelismerője ami egész pontosan beírja a diktált szöveget.

    Telefonnal való párosítás:
    Az órán el kell indítani a Watch Helper nevű programot aminek az alján van egy QR kód ezt értelemszerűen a telefonnal be kell olvastatni és letölti az alkalmazást (nem a Play Áruházból) Ezek után párosítsuk össze a telefont és az órát a BT menüben, majd nyissuk meg az alkalmazást válasszuk ki az órát és kapcsolódik is hozzá. Az app sajnos nagyon buta. Hívás-SMS jelzés illetve más alkalmazások értesítését is be lehet állítani. Én kipipáltam az összeset szépen megjelennek az órán, de ennyiben is marad a dolog. Nem tudod felvenni a hívást, visszahívni, smsre válaszolni stb. Ezen kívül még tudod a telefont/órát keresni illetve az eszközök között fájlokat mozgatni és az órán lévő appokat törölni.
    Ami nekem hiányzik az a zene/kamera vezérlés, hívásokkal kapcsolatos műveletek, kihangosítás az órán, illetve az üzenetekre való válaszolás. Lehet vannak erre 3rd party appok de még nem bújtam bele magam.
    Van rajta böngésző egy gugli keresést intéztem benne, de be is csuktam.
    Netezni lehet 3G-n Wifin, illetve egy trükkel a telefon mobilnetjét használni BT-n. Ez igényelt egy kis fejtörést mert hiába látszott az órán és a telefonon is a megosztás engedélyezése nem akart menni. Aztán a hotspot menüben a telefonon megtaláltam az Internetkapcsolat megosztása bluetoothon elnevezésű menüt, ezután megy rendesen. Csak akkor működik, ha egyik eszköz sincs wifire kapcsolódva!

    Üzemidő: kb 6 órát ment ma elég kevés használattal és 80%-on van. A wifi az nagyon meríti, nem érdemes bekapcsolni. egyenlőre erről többet nem tudok mondani. Töltője mágneses viszonylag stabilan tartja és nagyon hamar feltölt.

    Összességében használható óra legalábbis amire én vettem elsősorban. A fent felsorolt hiányosságok miatt, ha nem tudom mással megoldani, akkor menni fog tőlem, mert nem tudom mire használni. Szívesen kipróbálnék egy Android Wear-es órát, hogy azokon mit és hogy lehet megoldani. Egy zárt rendszerű óránál mindenképpen jobb sajnos a Wearhez nem tudom hasonlítani. Összeszerelés, anyag felhasználás első osztályú.

    Ha bármi kérdésetek van írjatok nyugodtan ide próbálok rá válaszolni.

Új hozzászólás Aktív témák