Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DGery

    aktív tag

    sziasztok!
    Egy valószínűleg totál egyszerű, egyértelmű Kérdésem lesz, de nem szeretnék feleslegesen olyan eszközt vásárolni, ami nem jó a céljaimnak.
    Egy olyan relére lenne szükségem, amit tud szimpla dry kontaktot kapcsolni, És működik 230 V-os hálózatról. Ezzel önmagában még nem is lenne semmi gond, több alternatívát is találtam. Viszont ami fontos lenne, hogy iPhone on parancs segítségével (nfc tag, Siri) távolról is lehessen interneten keresztül vezérelni.

    Shelly 1 Mini Gen A mérete és a száraz kontak miatt jó lenne, viszont nem találtam arra egyértelmű leírást információt, hogy a parancsa való távolról való működtetés így lehetségess-e. Amit találtam leírást, az csak a helyi wifi hálózaton keresztül IP cím alapján tudja működtetni az eszközt.

    Ha képes rá, akkor egy kis segítséget a beállítás kapcsán szívesen fogadnék, ha pedig nem, akkor egy alternatív megoldás ha lehet hasonlóan kicsi kompakt méretben.
    Külön háborút nem szeretnék alkalmazni, mivel más eszköz biztosan nem lesz használva, és szeretném költséghatékonyan megoldani a dolgot.

    Köszönöm szépen a segítségeteket előre is!

    Szerk.: Fontos, hogy tudjon Impulzus kontaktot, ez lemaradt.

    [ Szerkesztve ]

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz vampire17 #51651 üzenetére

    Hiába variálnám át HomeKit kompatibilissé az említett Shelly Plus 1 Minit, mert akkor egy HUB-ra van szükség a távoli elérés miatt

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz kicsi kecske #51802 üzenetére

    Épp ezt csináltam meg pár napja én is. Shelly Plus 1 Mini került a kapunyitó dobozában. 1 másodperces késleltetés, kvázi nyomógomb működés.

    Picit más, de nekem a kérdésem a távoli vezérlés volt a kérdéses iPhone-ról paranccsal egy másik projekthez. Na mivel az osszejött a saját kapu át is így oldottam meg. Frankón bekanyarodok az utcába és hangvezérléssel nyitom is a kaput 😁😁

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy lézergravírozóm aminél az elszívást szeretném vezérelni - késleltetni.
    A cél az lenne, hogy a lézer indulásakor az elszívás egyből elinduljon, de amikor végez még 60-120 mp-ig tovább aktív legyen. Az eszközből 5V jelet tudok levenni (a lézerfej ventillátorának tápja, mivel ez akkor megy amikor bárminemű folyamat elindul, egyéb esetben áll).
    Mivel minden egyéb eszközöm Shelly, így egy Shelly Plus Uni-ra gondoltam, ami az analógon kaphatná meg az 5V jelet.
    Kérdésem az lenne, hogy a kimenetet be lehet úgy állítani, ha az analógra 5V megy akkor aktívvá váljon, majd ha lekapcsol az 5V akkor késleltetve legyen a lekapcsolás? (az elszívás ventijének csak a reléjét működtetné, nem közvetlen a ventillátort

    Illetve a másik, ha egy ajtónyitás érzékelőt teszek az SW1-re, akkor ha zárva van akkor működjön csak a fenti módon, és ha kinyitom az ajtót az elszívás lekapcsoljon egyből?

    Ha ezek megoldhatók, akkor már rendelem is be, mert más feladatot is ellátna :D

    (Azért nem egyszerű időzítés késleltetőt használok, mert a legtöbb csak 10-25mp késleltetést tud ami kevés. Másrészt pedig a másik kimenetet egy totál más funkcióra tudnám felhasználni ami egy Plus 1-et váltana ki) :)

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz DGery #53087 üzenetére

    erre esetleg valaki? :)
    Köszi

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Szajo #53397 üzenetére

    Szia!
    Nekem AX55 van, szintén folyamtosan eldobogatta a Shelly-ket, meg az Ariston kazánt is.
    Először kreáltam csak ezeknek az eszközöknek egy szeparált hálózatot (vendégháló), amire csak a Shelly-k meg az Ariston ment, de továbbra is fent állt a jelvesztés.
    Következő lépésnek beállítottam, hogy minden éjszaka 2kor újraindul a router. Ez hozta nálam a megoldást, azóta nincsenek problémáim azzal, hogy "elvesznének" az eszközök. Sajnos a vendéghálót nem lehet időzítetten ki majd visszakapcsolni külön.
    A későbbiekben tervben van egy szeparált router ezeknek az eszközöknek, azzal hátha nem lesznek ilyen gebaszok :)

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

Új hozzászólás Aktív témák