Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    Srácok! Nagyon király, hogy lett végre ilyen topic (még egyszer köszi az infót Pulsar! ). Eddig RPi topic-ban próbáltam felszedni némi tudást a témában, de azok mellett, hogy kívülállónak éreztem magam még nehéz is volt rátalálni egy-két hasznosabb információra. Nagyszerű, hogy valaki végre vette a bátorságot és csinált egy olyan témát ahol kizárólag (vagy legalábbis nagyrészt) hasznos infóba rohan az ember. Ezer hála!

    Sajnos mostanában nem nagyon van időm, de igyekszem holnap átolvasni mind a 81 hozzászólást és infókat gyűjteni. Első ránézésre is sok új infóval találkoztam itt.

    Egyelőre én itt tartok:
    Van egy RPi 3 + egy Arduino (packban vettem, járt hozzá millió szenzor amikkel el lehet indulni és lehet tanulgatni). Egyelőre annyit csinál az RPi, hogy DHT11 szenzorból kiolvassa az értékeket és kiírja terminálra ssh-n.
    Következő lépésként grafikonra szeretném íratni a jelet egy hasonló webfelületre mint amit Pulsar első kommentek között mutatott. Valami ilyesmi lenne az én elképzelésem is és ahogy jönnek a szenzorok és a tudás, szépen tömném tele az ábrát. Előbb gyorsan beleolvastam egy-két hozzászólásba és láttam, hogy a .txt írás nem a legjövedelmezőbb megoldás mert később gondokat szülhet. Célszerűnek tűnik az sql, már csak a későbbi lekérdezések kapcsán is.

    Remélem lassan érdemben is tudok csatlakozni a témához! :C

  • Mana86

    tag

    Sikerült átolvasnom a topicot. Annyi új infó esett be, hogy hirtelen nem tudom mihez kezdjek. Dilemmázom a "dobozos" vezérlő és a saját kezűleg írt rendszer között. Saját kézzel írt rendszer mellett az szólna, hogy azt én írom, az én munkám van benne, alkotás öröme, működés ismerete és biztonság. Sajnos az ilyen open source rendszereknél nem tudni mi van benne, sokan arra hivatkoznak, hogy az biztonságos mert bárki belenézhet. Ennek ellenére belenézett már valaki? Mi van ha olyan rés van benne amivel távolról bárki átveheti az irányítást a házam felett? Elég egy Zero-day és az összes ilyen rendszerrel ellátott háznak nyílik az ajtaja. Ámbár elgondolkodtam azon is, hogy ha SK írok egy rendszert több hónap, sőt talán év alatt, akkor valószínűleg azt is le kéne rántani a netről és csak local működne. Ekkor viszont nem tudok beavatkozni ha bármi van.
    A dobozos rendszerekkel viszont baromi sok időt spórolnék meg ami nem hátrány. Talán az lenne a legjobb ha elindulnék valamely dobozos felé (pl. Domoticz), összeraknék egy rendszert ami működik majd ha ez már megvan, idő függvényében írnék egy sajátot. A logolás nálam is kardinális kérdés. Több hónapnyi adat kell, sőt akár több évnyi mert mire összejön annyi adat szeretném ha önmagától tanulna a ház. Megtanulná a szokásokat és alkalmazkodna hozzájuk. Ez nagyon távoli terv, de fel szeretném készíteni rá a rendszert. Számomra az is opció, hogy Domonicz egy másik adatbázisba is írja az adatokat amit tovább tárolok.

    Este megnézem a Domoticz-ot. Kíváncsi vagyok mennyi időt vesz igénybe egy relé kapcsolása páratartalom függvényében és mondjuk ezt mennyi idő egy webserverre grafikonban kitenni.

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #89 üzenetére

    Pontosan ilyet szeretnék én is, kivéve a kulcs nélküli megoldás. Sajnos nekünk még nincs meg a ház, de szeretném addig tudni, hogy mit, hogyan lehet megvalósítani, hova kell majd kábelcsatornát építeni. Pl, az előszobai villany kapcsolásának vezérlésére mozgásérzékelőt vagy fénysorompót ideálisabb kiépíteni? Vezetékezés szempontjából ez sem mindegy és nem triviális melyik lenne a jobb megoldás. Nyilván mindkettőnek vannak előnyei és hátulütői. Ezért szeretnék én is képbe kerülni addigra, hogy akkor már az akkori tudásomhoz megfelelő legjobb megoldást válasszam ami lehetőleg már később sem fog nagy átalakítást igényelni. WiFi -t hanyagolom én is mert nem tartom biztonságosnak, főleg nem IoT eszközöknél (lásd a pár hónappal ezelőtti esetet).

    Szerintetek a következő elképzelés megvalósítható? Arduinoval még most ismerkedem (nem mint ha Pi-vel nem így lenne...) és azt tudom, hogy USB-n keresztül lehet vele kommunikálni. Úgy képzeltem el a rendszert, hogy minden "egységet" (pl. világítás, hűtés-fűtés, szellőztetés, sötétítés és ezek kombinációit) külön Arduino vezérelne. Kábelezés szempontjából ez a legrosszabb mert az összes Arduinot és Pi -t egy központi helyre tenném. Szóval az összes Arduino -t a RPi vezérelné, illetve azon keresztül tudnám configolni őket és a RPi fogadná az Arduinoktól érkező jeleket is amit feldolgozna. Tulajdonképpen, ahogy layerke is írta, Pi lenne az agy és az Arduino -k pedig a szenzorok agya.
    Milyen módon lehet ennyi Arduino -t rákötni egyetlen Pi-re és hogyan valósítható meg, hogy Pi-vel egy webfelületen keresztül (okos otthon vezérlő GUI) módosítsam az Arduino beállításait?

    Erre mind-mind alkalmas a Domoticz?

  • Mana86

    tag

    válasz layerke #99 üzenetére

    2x is átolvastam amit írtál, de nem áll össze. :) Akkor Te a Wifi-t preferálod vagy inkább ellenzed? Akkor ezek szerint vezetékkel nem lehet megoldani 5-10 Arduino vezérlését?

    Biztonság. Értem én, hogy egy wifi-s hőmérő papíron csak egy adatok közöl, de mi van ha valaki hozzáfér a hőmérőhöz és ráveszi, hogy az ne csak annyit küldjön, hogy 22°C, hanem mondjuk egy kódot ami egy adott rendszer esetében pl annyit tesz, hogy "húzd fel a redőnyt", "vedd le a fűtést", "állítsd le a riasztót" vagy épp "nyisd ki a bejárati ajtót". Értem én, hogy bonyolult megírni egy ilyet, de csak egyszer kell. Abból kiindulva, hogy ma már olyan hack toolok vannak amivel egy 12éves gyerek DoS támadást indíthat bárhová vagy 3 kattintással feltöri a WEP-es Wifi-t... Oké, nem nagy dolog és már kivezetés alatt van a WEP, ráadásul a ISP is defaultból WPA2-es beállításokkal adja a modemet, de 5 éve még erre sem gondoltunk. Ebből kifolyólag nem alapoznék erre mert sajnos a védelem mindig le van maradva egy lépéssel a támadóktól.

    Elindulok Domoticz irányban mert a leírtak alapján úgy látom, gyakorlatilag mindenre alkalmas lehet, legfeljebb egy kis scriptelés szükséges.

    Köszi a gyors választ!

    ui.: Ja és #100 :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #104 üzenetére

    Igazad van. Mindent amihez nem kell vezeték azt nekem automatikusan WiFi. :) Ezért nem állt össze.

    Sajnos még mindig nem volt időm Domoticz-ra, pedig már eléggé rá vagyok pörögve a dologra. Fél órára meg nincs értelme nekiállni. Vasárnap szerintem leülök délután és beleásom magam.

  • Mana86

    tag

    válasz layerke #115 üzenetére

    Raspberry már megvan, szóval ez nem gond. Tegnap odáig jutottam, hogy sudo curl -L install.domoticz.com | bash -al feltelepítettem a Domoticz -ot és itt vége. :) Ma megnézem mi történt, hátha ma már magától felkapcsolódik a villany ha hazaérek és meleg lesz a lakásban. :D

  • Mana86

    tag

    válasz qqzs #132 üzenetére

    Mi lenne ha fénysorompóval oldanád meg a dolgot? Az ajtóhoz raksz egy sorompót ami érzékeli ha bemegy valaki a szobába és amíg nem jön ki, addig égve marad a lámpa. Rakhatsz egymás mögé kettőt és akkor az irányt is figyelheted. Számolhatsz belépés-kilépést is, tehát ha valaki bent van és bemegy még valaki, akkor nem kapcsolja le és ha a második személy kimegy, akkor sem mert tudja, hogy van még bent valaki.

    Végre volt időm megnézni a Domoticz -ot. Hát raspberry GPIO lábról DHT11 szenzor értéket nem egyszerű beolvasni. Már ehhez scriptelni kell ahogy látom, tehát már az elején arccal beleszaladtam egy akadályba. Egyszerűbb lenne Arduino-nak küldeni a szenzortól érkező jeleket majd az Arduino-tól lekérni az értékeket? A végleges megoldás mondjuk úgy is ez lenne, de a próba kedvéért gondoltam kipróbálom GPIO lábakról.

  • Mana86

    tag

    válasz MaCS_70 #142 üzenetére

    Mert NodeMCU-ról sokkal kevesebbet hallottam mint Arduinoról és utóbbit ajánlották páran. Félek is kicsit NodeMCU-tól, hogy nehezebb configolni mint Arduinot. :) Utána kéne néznem annak is, mit lehet vele csinálni mert lehet a végén még jobban is járnék vele csak mostanában időből van a legkevesebb. :/

    Valami olyasmit szeretnék én is megvalósítani amit layerke írt #133 -ban és ehhez szeretném megtalálni a legjobb megoldást. Pontosabban a legegyszerűbb és legjobb megoldás közti arany középutat. Tudsz esetleg küldeni némi infót NodeMCU-ról? Mi is ez, mit lehet vele megvalósítani, mire hivatott, hogy lehet configolni, milyen módon lehet vele kommunikálni, stb...?

    Az a baj, hogy mindig jön egy újabb opció, egy újabb megoldás és az előzőt sincs időm körbejárni. :) Tényleg jó lenne egy összefoglaló táblázat de nem csak "HUB" -okról hanem eszközökről is. :)

  • Mana86

    tag

    Újra itt! Kicsit játszottam a Domoticz-zal, de nem vagyok előrébb. EZ alapján megpróbáltam bescriptelni a DHT11 szenzoromat, de valamiért nem sikerül. Lényeg, hogy a script csinál egy tmp filet, amibe beírja a szenzortól kapott értékeket, majd onnan olvassa ki és küldi tovább a Domoticz-nak. Próbáltam külön lefuttatni a parancsot ami a txt fileba írnak és azt írja, hogy nincs jogosultságom rá, pedig sudo-val futtatom. Így néz ki a parancs:

    sudo nice -20 /home/pi/domoticz/scripts/AdafruitDHT.py 2302 $DHTPIN > $TMPFILE

    Valamiért már ezt sem engedi. Ti milyen szenzorokat ajánlanátok amiket könnyen lekezel a Domoticz? Vagy esetleg próbáljam Arduinon keresztül rákötni a szenzort?

  • Mana86

    tag

    válasz Pulsar #176 üzenetére

    Igen. Van egy .sh file ami tulajdonképpen a script maga. Abban vannak definiálva a változók. Próbáltam úgy is, hogy beírtam a pin számát, de ugyan az a hiba. Hogy tudnék root jogot adni a scriptnek?

    Linuxhoz tök hülye vagyok. :/

    [ Szerkesztve ]

  • Mana86

    tag

    válasz vargalex #178 üzenetére

    chmod 777 -te adtam jogot a mappára és így már tud írni egy .txt filet. Köszi az infót. :) Domoticz még mindig nem kap adatot valamiért ,de legalább ez megvan. Köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Mana86

    tag

    Kezdek kicsit kételkedni Domoticz-ban. Bizonyos szenzoroknál biztosan jó, de kb. 8 órám van benne abban, hogy egy DHT11 szenzorból RPi GPIO-n kiolvassam az adatokat és átadjam Domoticz-nak. Valamiért a crontab nem futtatja le a scriptet, manuálisan viszont működik. Manuális futásnál beírta a temper.txt-be az adatokat ahonnan viszont nem sikerül átadni Domoticznak, szóval ott még mindig semmi. Domoticz -ot nem sikerül rábírnom arra, hogy rendszer indításnál automatikusan elinduljon. Hiába írtam be az rc.local -ba, képtelen elindulni. Lehet én nem vagyok még elég Linuxhoz.

  • Mana86

    tag

    válasz layerke #182 üzenetére

    Ezt így ebben a formában nem tudom próbáltam-e már, de megnézem otthon. Lehet az a baj, hogy elfelejtettem bemásolni init.d -be a scriptet. Otthon kipróbálom és remélem megoldja a problémát.

    Pulsar, teljes path van megadva, bár nem sudo-bal. Kipróbálom ezt is.

    Ja igen, Raspbian (Jessie) van a RPi-n. Nagyon idegen még nekem a linux is, furcsa, hogy minden parancssorból tudok csak intézni mert sima "intézővel" nincs jogom pl fileba írni meg ilyenek.

    Domoticz meg nem értem miért nem kap adatokat. Hiába futtattam le a scriptet, valamiért Domoticz nem kapja meg az értékeket. Otthon átnézem rendesen a hivatkozásokat, mindenhova jól írtam-e be az IDX-eket meg a többi hivatkozást. Lehet elölről kéne kezdenem mindent egy friss telepítéssel mert már annyira összekuszáltam a dolgokat, hogy amiatt nem működik.

  • Mana86

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Újra itt. Sajnos az utóbbi időben nem nagyon volt időm foglalkozni a témával. Pi-t csak VPN szervernek szerettem volna felkonfigolni, de ez sem úgy jött össze ahogy terveztem. Van erre valakinek valami jól bevált megoldása? OpenVPN-t próbáltam Jessie-re feltenni és legyártani a certeket, de valahogy nem az igazi. Valami nagyon egyszerű és hatékony megoldásra lenne szükségem amihez iOS-ről is tudok csatlakozni. Pivpn-t is próbáltam, látszólag működik is, de mégsem.

    Ott hagytam abba a témát, hogy domoticz -ot próbáltam rávenni az együttműködésre a dht11-gyel, de nem nagyon sikerült. 0°C fokot írt és itt vége. Látom nem nagyon változott domoticz tekintetében a helyzet, azóta is azt preferáljátok. Ebben az esetben maradok én is ezen a vonalon. Ahogy láttam többek szaladtak bele ugyan abba a problémába amibe én, hogy mindent meg lehet találni egy-egy rendszer telepítéséről, de valahogy az első lépések mindenhol elmaradnak. Nem találni sehol egy konkrét leírást mondjuk egy hőmérséklet érzékelő adatainak kiolvasásáról és azok importálásáról majd feldolgozásáról. Szerintem ma újratelepítem a Raspbiant és kezdek mindent elölről. Amúgy is ismétlés a tudás anyja. :) Van esetleg valakinek jól bevált tapasztalata domoticz és DHT11 (Rpi gpio) terén? Egy működő leírás is megtenné. :)

    Annyi változott amúgy, hogy megjött az Arduino uno egy halom szenzorral, szóval tudok már rendesen babrálni.

  • Mana86

    tag

    válasz balibatyo78 #387 üzenetére

    Igen, olvastam itt, hogy már nem menő a DHT és sokkal pontosabbak vannak. Következő a bme280 lesz mert az több dolgot is mér és pontosabb is.

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #390 üzenetére

    És úgy simán be tudod húzni a mérési adatokat domoticz-ba? Esetleg be tudnád linkelni nekem a leírást? Nagyon hálás lennék. Amúgy pont ez volt a tervem, hogy Arduinora fűzöm fel a szenzorokat.

    Amúgy próbálom most kicsit átfogóbban tanulmányozni ezt a témát mert eddig elég kapkodva próbáltam összetenni a dolgokat és lehet ezért nem ment igazán. Ez a MySensors tulajdonképpen egy letölthető és installálható keretrendszer ami segít kommunikálni az eszközökkel rádiófrekvencián ugye? Jól értem? Csak mert már milliószor láttam millió helyen, de fogalmam sincs mire jó. Ezeket a keretrendszereket még tanulmányoznom kell mert én úgy indultam neki ennek az okos otthon dolognak, hogy majd Pythonban szépen megírok mindent. Aztán jött ez a topic és láttam, hogy ennél jóval egyszerűbben, gyorsabban és hatékonyabban is megoldható amit tervezek.

    Nézem most ezt a node red-et is, de nagyon halvány képem van még róla. Azt látom, hogy egy "baromi egyszerűen" lehet vele funkciókat írni, de azt még nem tudom, hogy pontosan hogyan és min keresztül kommunikál a szenzorokkal. Kicsit vájkálok még a témában.

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #393 üzenetére

    Köszi a részletes leírást! :R Otthon ezt átnézem tüzetesen.

    Nálam annyi lesz a különbség, hogy nem lesz rádió semmire. Minden eszköz vezetékelve lesz. Arduino Uno van otthon, arra szeretném kötni a dht11 -et és valószínűleg USB-n fogom összekötni a RPi-vel amin a domoticz fut.

  • Mana86

    tag

    válasz Pulsar #402 üzenetére

    Igen azt láttam én is, hogy tulajdonképpen piVPN is openVPN mert ugyan olyan fileokat meg mappákat használ csak jóval egyszerűbb telepíteni mert gondolom egy csomó beállítás már előre deklarálva van benne.

    Hát elkezdtem openVPN-t telepíteni, azzal elakadtam mert szerintem még régebbi raspbian-ra volt és jessie alatt nem hozta létre a /etc/openvpn/easy-rsa mappát. Ez alapján csináltam. Kisebb hegesztés után létrehozta, de valami nem volt kerek vele.
    Ezek után nekiugrottam a piVPN-nek. Ez simán feltelepült viszont a cert készítés szerintem nem annyira jött össze. Volt valami text file amibe 3 különböző fileból kellett összeollózni a kulcsokat és szeritnem ez nem sikerült teljesen jól mert a kapcsolat W10 tabletről rendesen felépül és azt mutatja, hogy minden ok, de mégsem vagyok rajta a belső hálón. Nem tudok pingelni a routert sem. iOS-re rátettem a certet, megnyitotta az openVPN, de kapcsolódásnál csak timeout-ol. Azt néztem, hogy az általad linkelt oldalon nincs is arra a lépésre vonatkozó leírás, tehát itt valahogy máshogy oldják ezt meg.
    Lehet az is baj volt, hogy DNS providernél én Google-t választottam, holott a DlinkDDNS -nél van az accountom. Custom opciónál nem akartam variálni, gondoltam ezzel is működnie kéne.

    Tegnap tettem fel szűz Raspbian -t, így most kapásból piVPN-nel fogok kezdeni a kapott link alapján. Kíváncsi leszek.
    Köszi szépen a segítséget!

  • Mana86

    tag

    válasz MaCS_70 #399 üzenetére

    Akkor elvileg működhet úgy, hogy nodeRED-ben összehuzigálom, hogy mondjuk GPIO portról olvassa be a dht11 adatait majd ezt küldje át domoticz-nak? Ha ez így működhet, az eléggé megkönnyítené a dolgokat. :)

  • Mana86

    tag

    válasz vargalex #405 üzenetére

    Van ilyen lépés? :D Azt hiszem ez volt a baj. Köszi az infót.
    Az a baj, hogy ugye a linkelt doksinak a feléig sem jutottam, onnantól meg piVPN-nel mentem tovább ott meg nem tért ki a tűzfal beállításokra. Szerintem sikerült amúgy úgy összekavarnom a lelkét, hogy azért nem működött. Most megcsinálom majd kapásból piVPN-nel, ott ahogy nézem semmi komolyabb beállítást és szerkesztgetést nem igényel a történet. Szerintem így már tuti működni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • Mana86

    tag

    válasz Pulsar #410 üzenetére

    Na sikerült megoldani ezt a VPN problémát. Az általad adott leírás alapján pofon egyszerűen fel lehetett telepíteni, állítgatni nem is igazán kellett. Tovább tartott távolról hozzáférni a terminálból létrehozott kulcshoz mint maga a telepítés. :D Működik tökéletesen tabletről és telefonról is.

    Big big hála a segítségért! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Mana86

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Jelentem, teljes a zűrzavar a fejben (és most már a raspberryn is). Próbáltam tegnap node-red -et tanulmányozni, mert nagyon tetszik, ahogy jutub videókon 2 perc alatt összehúzogatják a Millennium Falcon komplett vezérlését. Gondoltam majd biztos ilyen egyszerű lesz, hogy kattintok 3-at és voila, máris látszik a dht11 szenzortól kapott hő és páratartalom egy webes felületen grafikonnal kirajzolva 200 évre visszamenőleg. Sajnos nem így lett.

    EZ meg EZ a linka alapján próbáltam megcsinálni, de az alábbi parancsot már nem tudom futtatni mert nem tudja értelmezni az "npm" parancsot. Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?

    sudo npm install node-dht-sensor

    Jelen pillanatban amúgy kicsit átalakítottam a rendszert mert úgy látom Domoticz könnyebben lekezeli a dolgokat ha arduinotól kapja az infókat és később amúgy is ebbe az irányba mentem volna, így megcsináltam most. Rpi USB-n össze van kötve arduino-val, utóbbi innen kapja a tápot is. Arduino Uno 4-es pinen kapja a DHT11-től a jelet és ugye a szenzor +5V és GND is Arduino-ra van kötve. Rpi-n a Sketch nevezetű programmal már tudom olvasni hőmérséklet illetve páratartalom értékeket. EZ alapján csináltam.

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #424 üzenetére

    Kicsit kapkodva írtam a hsz-t, néha magam sem értem mit akarok. :D Megköszönném ha át tudnád dobni a Sketch-et.

    Szerintem a legfőbb probléma, hogy nem nagyon volt időm eddig foglalkozni a dologgal és nem olvastam eleget, kapkodva próbálok mindent megoldani kódok összeollózásával és tulajdonképpen sokszor magam sem értem teljesen mit is csinálok. Ha tudnál küldeni pár linket hasznos oldalakról, basic cuccokról, leírásokról, hogy mihez mi kell, gatewayek, kommunikációs protokollok, stb... az nagyon sokat segítene. MySensors oldalt nézegettem, de nem igazán találtam amit keresek. Az a baj, hogy összefüggések nincsenek meg, hogy mire milyen alternatívák vannak, mit mivel lehet megoldani és hasonlók. RPi és Arduino kapcsolatát mindenhol rádión oldják meg én viszont ragaszkodom az usb-hez (vagy legalább a vezetékekhez), így nem nagyon találtam normális tutorialt az én esetemre.

    A tervem most az, hogy Rpi lesz egy webserver, adatgyűjtő, loggoló és tulajdonképpen mindennek az "agya", Arduinot gatewaynek szánom amire ráakasztom a kívánt szenzorokat, reléket és így ezen keresztül történne minden. Arduino futtatná a kódot a szenzorok jeleinek kiolvasására és továbbítaná az adatokat az Rpi-n futó domoticznak vagy nodered olvasná. Ahogy most a fejemben vannak a dolgok nodered és domoticz az én esetemben tulajdonképpen pont ugyan arra való csak nodered -del mélyebben bele lehet nyúlni. Ezt jól látom? :F

  • Mana86

    tag

    Üdv újra itt srácok!

    Most, hogy így vége lett a nyárnak, szeretnék végre komolyan újra nekiállni ennek a projektnek. Kicsit sűrű volt az utóbbi fél év és hozzá sem tudtam szagolni sajnos a témához. Közben meg is nősültem, szóval úgy is kell valami elfoglaltság mert szép lassan úgy is le leszek tiltva minden jóról. :D
    Nem tudtam még átolvasni a topicot, hogy pontosan hol áll most a dolog.
    Van olyan aki RPi3-on domoticz-zal Arduino gateway-ekkel használ vezetékeken keresztül szenzorokat és reléket?
    Odáig jutottam anno, hogy Domoticz telepítés. Dht11-et szerettem volna felvenni alá, de hiába. Valamiért nem akart sikerült, Arduinon keresztül meg pláne nem. Van már arra valami bevállt technika, hogy RPi3-on domoticz-ba felvenni egy arduinon keresztül bekötött dht11 szenzort? Egyébként domoticz-ba, hogyan lehet felvenni időjárás állomást vagy hogy tudom elérni azt, hogy mondjuk Budapest időjárását vagy előrejelzést mutasson a dashboardon?

  • Mana86

    tag

    válasz layerke #877 üzenetére

    Köszi szépen! :) Egyelőre szerencsére semmi sem változott, remélem így is marad. ;) Kitartást a szervezéshez! Csak egy tanács. Ne idegeskedjetek azon ha valami nem úgy alakul ahogy terveztétek és aznap már ne foglalkozzatok semmivel csak magatokkal! ;)

    Köszi az infót. Ennyi az egész? Anno fel volt telepítve a WiringPi, de sehogy sem akarta észrevenni a Domoticz. Na otthon kipróbálom, hátha több sikerrel járok.
    Azért gondolkodom azon, hogy Arduino-n keresztül kötöm be a szenzorokat mert a későbbiekben a málna nem fog elbírni vezetéken annyi érzékelőt és relét amennyit tervezek.

    [ Szerkesztve ]

  • Mana86

    tag

    Na látom itt már mindenki áttért Xiaomi cuccokra meg sonoff-ra. Hol marad a lelkesedés? :D
    Viccet félre téve azt gyanítom ez nem véletlen mert úgy látom ezzel a legegyszerűbben megvalósítható az "okos otthon". Én folyton szívok az Arduino gétvéjjel. Most, mikor a 2.3.3 Mysensorst letöltöm, akkor nem tudom felölteni az arduinora mert hiányolja a Mysensors.h mappát. Találkozott már valaki ilyennel? Szerintem kihagyhattam egy igen fontos lépést, de nem találom melyiket. Nekem valahogy semmi sem megy egyszerűen. Egy időjárás állomás adatait sem tudtam beadni Domoticz alá mert folyton hibára futott mert nem találta az állomást és fél óra keresgélés után találtam meg, hogy be kell írni elé a "pws:"-t. :(((

    Ha dobnám az arduinot és áttérnék valami más gateway-re, ti mit ajánlanátok? Arra lenne szükségem ami a legegyszerűbben implementálható Domoticz alá és szépen kezeli a node-kat is, tehát tulajdonképpen a legkevesebb energiabefektetéssel járna. Ja, és nagyon fontos kritérium, hogy vezetékezni szeretnék mert ez a fetishem és imádom a kábeleket. :D Szeretném elkerülni a wifi-s kapcsolatok használatát.

  • Mana86

    tag

    Sziasztok!

    Némi segítségre lenne szükségem. 1db redőnyt szeretnék vezérelni (nincs is több a lakásban) fali kapcsolóról, telefonról és lehetőség szerint szeretném bevonni domoticz alá. A redőny most csak egy fali billenőkapcsolóval működik. Ebbe megy a 220 és innen megy tovább a redőnyhöz attól függően, hogy melyik kapcsoló van ON állásban, úgy változtatja a motor polaritását az átmenő árammal. Egyik kapcsoló ON-ba kapcsolásával a másikat mechanikusan áthúzza OFF állásba. Ezt a kapcsolót gondoltam kicserélni egy sonoff wifis kapcsolóra, de valószínűleg belefutnék abba a hibába, hogy hiába nyomok rá egy 2 gangos kapcsolónál a másik gombra, attól nem veszi el a feszültséget az elsőről, amitől valószínűleg leégne a motor, vagy leverné a biztosítékot. Neten nem találtam Sonoff-nál kifejezetten redőny vezérlésre kapcsolót. Van valakinek ötlete, hogyan tudnám orvosolni a problémát?

  • Mana86

    tag

    A jelenlegi kapcsoló úgy néz ki (amellett, hogy otromba és kiáll a falból a dobozával együtt), hogy 2db kétállású billenőkapcsoló van rajta. Jobb oldali fel-, bal oldali lehúzza a redőnyt. Amennyiben mindkettőt OFF állásba teszem, úgy a redőny megáll az aktuális helyzetében (akár fel úton). Amennyiben az egyik oldalt bekapcsolom, úgy valami mechanikus megoldással a másik kapcsolót automatikusan áthúzza OFF állásba. Ezt a funkciót nem szeretném elveszteni, ezért nem elegendő egy kétállású kapcsoló. A kapcsolóba megy egy 220-as kábel, majd a kapcsolók állapotától függően egyik vagy másik vezetékre küldi az áramot, így változtatva a redőny motorjának a polaritását és ezzel a forgásirányát. Én legalábbis ezt gondolom mert ha jól láttam mikor a szakik szerelték, akkor 4 erősáramú vezeték jött le a redőnytől.
    Firmware-től fázom kicsit mert ha valami meghibásodás van és elfelejti amit tanítottam neki, akkor leégetheti a motort.
    Layerke ez a fibaro roller shutter telefonos applikáción keresztül vezérelhető és felprogramozható (időzítés, stb...)? A GW csak domoticz-hoz kell? Lehet, hogy amennyiben működik telefonról, úgy egyelőre eltekintenék domoticz-tól.

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Mana86

    tag

    Pont ilyesmikre lenne szükségem. A Dooya-hoz sajnos kell külön egy központi egység amin keresztül mobilról lehet vezérelni, de a Tipo lehet jó. Azon csak a piktogramok hibásak, de az részletkérdés. Kérdés, hogy mennyire megbízható. Esetleg valakinek van vele kapcsolatban tapasztalata?

Új hozzászólás Aktív témák