Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz layerke #99 üzenetére

    2x is átolvastam amit írtál, de nem áll össze. :) Akkor Te a Wifi-t preferálod vagy inkább ellenzed? Akkor ezek szerint vezetékkel nem lehet megoldani 5-10 Arduino vezérlését?

    Biztonság. Értem én, hogy egy wifi-s hőmérő papíron csak egy adatok közöl, de mi van ha valaki hozzáfér a hőmérőhöz és ráveszi, hogy az ne csak annyit küldjön, hogy 22°C, hanem mondjuk egy kódot ami egy adott rendszer esetében pl annyit tesz, hogy "húzd fel a redőnyt", "vedd le a fűtést", "állítsd le a riasztót" vagy épp "nyisd ki a bejárati ajtót". Értem én, hogy bonyolult megírni egy ilyet, de csak egyszer kell. Abból kiindulva, hogy ma már olyan hack toolok vannak amivel egy 12éves gyerek DoS támadást indíthat bárhová vagy 3 kattintással feltöri a WEP-es Wifi-t... Oké, nem nagy dolog és már kivezetés alatt van a WEP, ráadásul a ISP is defaultból WPA2-es beállításokkal adja a modemet, de 5 éve még erre sem gondoltunk. Ebből kifolyólag nem alapoznék erre mert sajnos a védelem mindig le van maradva egy lépéssel a támadóktól.

    Elindulok Domoticz irányban mert a leírtak alapján úgy látom, gyakorlatilag mindenre alkalmas lehet, legfeljebb egy kis scriptelés szükséges.

    Köszi a gyors választ!

    ui.: Ja és #100 :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák