Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ojb

    tag

    válasz gya/352 #37434 üzenetére

    A Shelly 3EM úgy tudom képes negyedik áramváltót is kezelni, amit pl a “szivárgó vagy hiba áram” mérésére fel lehet használni három fázisú hálózatok esetében a nulla vezetőre rakva.
    Feltéve, hogy valaki nagyon kíváncsi erre az értékre is…
    Vagy a hibaáramot triggerként szeretné használni

    [ Szerkesztve ]

  • WinZol

    aktív tag

    válasz gya/352 #37434 üzenetére

    Nem nagyon értem a matekot amit levezetsz. Mi az hogy mérési pont?

    Mint már az elején írtam most abszolút nem az össz fogyasztás érdekel!! (tekinthetjük konstansnak :) )

    Mérni azt szeretném, hogy az egyes kismegszakítókra kötött fogyasztók (mint mérési pont) pillanatnyi fogyasztása hogy alakul.
    Az érdekel, hogyan kell átvariálni fogyasztók elosztását a 3 fázis között, úgy, hogy a villanykazán ne csinájon áramszünetet!

    Mivel egy db EM egy fázison két "fogyasztót" is tud mérni (ha jól értettem), ezért van az osztás kettővel.
    A 3EM pedig 3 db mérést tud párhuzamosan végezni. (gondolom)

    A 3EM az összfogyasztás mérésénél előnyös! (csak most nem az a feladat), azt megcsinája nekem az E.on, vagy ha kell kiolvasom az okos mérőből majd.

    Ha elfogadjuk, hogy az összfogyasztás egyenlő az egyes fogyasztók általi fogyasztás összegeként, akkor le lehet menni fogyasztói színtre is.
    (most pont az a feladat, csak kismegszakító szinten)

    Ha a pazarló vagy nem optimálisan működő berendezéseket akarjuk megtalálni, akkor sem segít az összfogyasztás! (szerintem)

    Ennél sokkal fontosabb kérdés, hogy a 3EM illetve a EM mennyire pontosan adja vissza a pillanatnyi megugrásokat.
    (pl. induló hűtő, fagyasztó mekkora max. teljesítményt vesz fel)
    Ezzel van vkinek tapasztalata?
    Erre melyik eszköz jobb?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák