Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz itanczos #3139 üzenetére

    Nem véletlen :B

    Prohardveren általában a topicok úgy működnek, hogy segítik egymást az emberek. Még egyszer nem láttam pl Excel topicban, hogy valaki belinkelte volna a microsoft oldalát, hogy itt a manual a függvényhez, rágd magad végig a több oldal marketing maszlagon, hanem HA tudtak segíteni, segítettek neki egy függvénnyel.
    Mert ami nekem pl 2 napi tömör szopás, az egy hozzáértőnek nettó 15 másodperc.

    10 év alatt ez az első topic, ahol úgy érzem, hogy az emberek irigyek. Én szívtam vele, szívjon vele más is a mentalitás, ami átragad másra is (és ezt kezdem magamon is érezni, van egy rakat dolog amit elértem, de egyszerűen nincs kedvem megosztani (lásd múltkori eset, nem véletlenül nem válaszoltam) és inkább csak privát logout blogon írom le, hogy ne felejtsem el).

    WDMycloud, Synology, Flexget, Transmission, sickbeard és még ezer másik topicban az elején kaptam segítséget bizonyos problémák megoldására, sőt kész megoldásokat, amiket jó eséllyel kiegészítettem, javítottam, fejlesztettem és utána visszaadtam a közösségnek, hogy másnak spóroljak vele pár órát. Flexget configomat szó szerint 3 év alatt hoztam össze tökéletesre, és számtalan órát tettem bele, fogtam felraktam githubra kommentekkel telitűzdelve, és betoltam a topicjába , hogy aki most kezdi 3 éves előnnyel induljon, és inkább azt fejlessze tovább mintsem nulláról kezdje el. Nem beszélve a számtalan guideról amit szájbarágósan full kezdőknek írtam szívesen.

    Sokakkal ellentétben én szívesen töltöm szabadidőmet a családommal, így értelmetlenül a rébuszok miatt belepakolni bizonyos projektekbe 3-4 órát úgy, hogy van akinek már készen van, egyszerűen értelmetlen, főleg mert bizonyos dolgok 1x kellenek, és utána a büdös életbe nem fogok hozzányúlni, lásd Alarm system.
    Ha kész lesz, max akkor nyúlok hozzá, ha berakok egy keypadot, közben lehet valaki fél éve használ egyet. Neten található megoldások outdatedek mindenhol, mert pl a state: 'disarmed'-re ami legtöbb külföldi automationba jelen van, arra errort dob, a to: disarmed pedig nem úgy működik ahogy kellene.

    Cookbookok 90%-a hibás, régi, nem uptodate, keresni nem lehet benne, yml fájlok értelmetlenül vannak linkelve stb, használhatatlanok.

    Szóval jah, néha egy picit elégedetlen vagyok, de mivel már 95%ban kész van a konfig, és találtam 2 külföldi fórumot ahol picit jobb az emberek hozzá állása nem kell nagyon véka alá rejtenem ezen mentalitás iránti ellenszenvemet, főleg ha hülyeségeket ír, akinek meg nem inge, ne vegye magára! :U

Új hozzászólás Aktív témák