Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • match123

    tag

    válasz sepsi0 #2854 üzenetére

    Na igen...lehet önszopatás, de a domoticz részét szeretném megúszni. Elméletileg azért, hogy egyszerűbb legyen a rendszer, aztán persze lehet emiatt lesz bonyolultabb. Ezért próbálok lehetőleg alapból alexa kompatibilis cuccokat beszerezni. Úgy 2 hónapja jött egy update alexára, azóta a meglévő cuccokat még jobban kezeli (ilyen apróságok hogy el tudom nevezni már az alexa appban is a cuccokat, nem kell külön progi mindenhez (philips hue, dlink)). A taskeres terv is csak azért jött közbe, mert meguntam hogy villanykapcsolgatásra használom, viszont a funkcionalitásai között nincs olyan amivel pl értelmesen tudok használni egy konnektort (fentebbi példa).

    Persze mindig így kezdődik hogy próbálom egyszerűsíteni a dolgokat, aztán úgyse jön össze :) Az egésznek úgy álltam neki a kezdő dlink set-el, hogy ez majd milyen jó lesz...de ez a mobilról vezérlés, meg a dlink testreszabhatósága kb kinyírta az egészet. Pihent vagy 1 évet. Aztán amikor beharangozták az echo plus-t, akkor gondoltam hogy na itt a megoldás, meg is rendeltem, haver átpostázta londonból, és végülis egy fokkal jobb, de még mindig nem az igazi. És most hogy a konnektorokat is (még) elvileg sikerült megoldani, már csak ezek a kiegészítők kellenének hogy nagyon fancy legyen a lakás.

    A kapcsolók főleg azért kellenének, mert kimondottan idegesítő hogy annyi opcióm van, hogy
    1. vagy állandóan alexával kapcsolgatom a világítást
    2. vagy lekapcsolom a kapcsolóval, de akkor ugye alexa nem tudja visszakapcsolni
    3. kapcsolgatom mobillal...na azt meg pláne nem.

    Ha a saját lakásom lenne, akkor nem lenne ezzel gond, vágnám ki az összes villanykapcsolót, de albérlőkén nem fogom a tulaj lakását tuningolni :)

Új hozzászólás Aktív témák