Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #2803 üzenetére

    Ebben teljesen egyetértek veled, hogy millió megoldás létezik egy-egy problémára (vagy kivitelezés megvalósítására).
    Abszolút értem a problémád a wifivel kapcsolatosan, viszont szerintem nem ördögtől való és működtethető vele egy komplett rendszer és nem kell tőle félni. Ez természetesen egyéni preferencia része, szóval semmiképpen sem szeretnék én sem, senkit sem meggyőzni arról, miért így építse ki. Viszont ezzel kapcsolatosan, ha mégis így gondolkodik(hasonlóképpen, hasonló környezetben él esetleg), akkor tudok ebben segíteni, hogy neki ne kelljen, ha nem muszáj, "feleslegesen" feltalálnia bármit.
    Nem rég cseréltem Routert és semmi macerával sem járt és semmi galibát sem okozott a rendszeremben. Annyi a titok, hogy ugyanazt a nevet és jelszavat kell adni az új eszköznek is, mint ami a régi volt és automatikusan rácsatlakoznak az eszközök. Én DHCP szerint osztom az IP címeket, így mivel tudtam, minek mit adtam meg, könnyedén be tudtam állítani.
    Én panel specifikuson gondolkozom és amire itt van szükségem, azt valósítom meg. Ha családi házba költözök, akkor teljesen új rendszert fogok építeni, mert ott teljesen más igények vannak. Nyilván nyitásérzékelők, hőmérők sok sonoff, led vezérlés stb. átmozgatható lesz oda is, mert az ugye általános. Fűtés nem./Mellesleg ma jönnek meg a távhőhöz alkalmazható radiátor szelepeim, amikkel szobánként fogok tudni hőmérsékletet állítani-> bár tovább gondolva lehet alkalmazható lesz ez a megoldás részben családi háznál is./

    Abban is egyetértek veled, hogy valóban vannak olyan területek, ahol nem érdemes a kínai cuccokkal szívni, inkább érdemesebb kicsi pénzt mellé tenni és úgy megvalósítani.

    TV-vezérlést a nappaliban eth-n keresztül oldom meg én is, mert van rá lehetőségem, de a Hálószobában egy régebbi TV-m van, amin nincs eth-port, így ezt infrán vezérlem.
    A redőnyautomatizálást hogyan oldottad meg ilyen olcsón? Tervezem én is, viszont a redőny motor a 18e Huf-os árával, idáig visszatartott. /Plussz az is, hogya tápellátást is meg kellene oldanom, de ugye a vasbeton falak miatt még nincs ötletem, hogyan lehet kultúráltan megoldani. Nem rég újítottam fel a lakást.

  • Jamesch

    tag

    válasz layerke #2803 üzenetére

    Azért is lepett meg ez a Z-wave-es cucc, mert legtöbben itt amellett hogy legyen visszajelzés pont a wifit támogatják.
    Szóval sokféleképpen lehet ezt.

    Ja és |V|etal !!! |,,|¸

Új hozzászólás Aktív témák