Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Lanash #22044 üzenetére

    Nálam az elmúlt 8 napra 13m3/nap az átlag. Úgy, hogy egy vagyonért átmosattam a teljes rendszert októberben profi megoldással (Fernox gépek + folyadékok), és további vagyonért lecseréltem a kazánt + tárolót. A régi kazánnal (de már átmosás után) 480m3-el zártam a novembert. A december úgy fest hogy 410 körül fog zárni, amivel elégedett vagyok, hiszen jóval hidegebb volt. Tavaly sajnos elég slendriánul csináltam a leolvasásokat, január közepére lesz csak adatom arról, hogy akkor még a tiszta retek/iszapos fűtéskörrel és a régi kazánnal mennyi volt az annyi. Persze majd az időjárást is hozzá kell nézni, meg hogy mennyit voltunk itthon.

    Szigetelésem nincs, pontosabban 2cm-es hőszigetelő vakolatom van csak + 48-as porotherm téglafalak.

    A fűtéskör milyen állapotban van nálad, milyen régi, illetve át lett mosva valaha? Nálam elvileg 6-7 éve történt egy manuális átmosás, de az vicc kategória volt (állítólag leszerelték a radiátorokat, és magas nyomású mosóval kitolták). Most olyan dzsuva jött ki belőle októberben, hogy nem hittem a szememnek, 16db radiátoron reggel 8-tól este 10-ig ment a gép.

    Illetve nyilván fontos még, hogy hány fokot akarsz tartani, és hogy mennyire állítod az előremenőt.

    [ Szerkesztve ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Lanash #22044 üzenetére

    Az valóban nagyon sok, ezért feltételeztem inkább a havi 200-at.
    -20%-al is sok lenne, bár a kondenzációs kazán csak akkor takarít meg, ha illeszkedik hozzá a felhasználás: alacsony a visszatérő hőfok, mert akkor tud jól kondenzálni a füstgázból. Ha pl. a régi fűtési rendszer 80/60 fokra volt tervezve és az új kazán is így van beállítva, akkor nem takarékosabb (max. ötvenpár fok kellene legyen a visszatérő - de minél alacsonyabb, annál jobb)
    Ugyan írtad a padlófűtést (ami nagyon alacsony hőmérsékletű), de az nyilván külön hőcserélőn keresztül megy, hiszen a radiátoroknak melegebb víz kell.

    Mindenesetre rendkívül sok tényező befolyásolja (pl. értelemszerűen a hőigény is, hiszen volt már itt, aki kevesellte a Tado-n beállítható max. 25 fokot, ami pedig a legtöbbünknek elképzelhetetlen lenne, h olyan melegre fűtsünk föl) így nemigen lehet találgatni.

Új hozzászólás Aktív témák