Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Yoshida #212 üzenetére

    Ha megjönnek (Esp8266, Pi, Arduino), akkor természetesen a pi-n lesz minden a nexus 7 csak egy falra szerelt "okos" kijelző lesz, ami fogadja majd a hang parancsokat és futtatja majd az openHAB klienst.

    Több hónapja pihent a nexus a szekrényben és tegnap szerettem volna beüzemelni és folyamatos boot ciklusba került.. Mondom okés akkor rádugom a gépre, ADB és kész, erre a gépemen sem bootol az ubuntu... csak a windows megy.. Oké próbáltam megoldani, de mivel ennyi időm nem volt elengedtem a dolgot, viszont feltettem a windowsra a oHAB-ot.
    Elég hamar problémába ütköztem, mert egyszerűen nem látja az RM-bridge-el megosztott Broadlinkemet... És meg mondom őszintén, nem igazán találtam semmilyen olyan leírást, ahol érhetően le lenne írva, hogy akár egy mqtt vagy bármit, hogyan állítsak be... Persze vannak megadva scriptek, de csak egy egy sor, viszont sehol sem találtam a paper UI-n olyan részt, ahova ezeket betudnám illeszteni és számomra szükséges sorokkal kiegészíteni... Konkrétan semmit sem tudok megadni, mert elvileg neki kellene megtalálnia, szinte mindent... De úgy soha nem fogja megtalálni, ha nem tudom megadni az IP-ét amin keresztül tudok parancsokat küldeni, hogy vezérelni tudjam a lámpát, tv-t stb..

    Valakinek ötlet, hogy hogyan kellene? HTTP-s add-on telepítettem, de konkrétan semmit sem tudok vele kezdeni, mert mikor létre szeretnék hozni egy Thing-et akkor semmi nem történik csak egy fehér képernyő... Item-t tudok hozzá adni, de dekralálni nem.. Megtudom adni a nevét hogy milyen kategóriába tartozik és ennyi...
    Azt hiszem sokkal bonyolultabb lesz, mint azt előre gondoltam :U

  • vargalex

    félisten

    válasz Yoshida #212 üzenetére

    Miért kellene még az Esp8266 és a "szerver oldal" közé egy arduino?

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák