Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    válasz alcsapalcsa #1579 üzenetére

    Ha csak érzékelőkben gondolkozunk, akkor szép kis felsorolás.

    Talán a hőmérőkhöz lehetne még írni az Si7021-et. Hasonlóan olcsó, mint a többi és igen pontos.
    Továbbá az MLX90614 is szerintem elfér itt, mint infravörös hőmérő pl kandallóhoz vagy más magas hőmérsékletű tüzelőberendezéshez, amit tapintó érzékelővel nehézkes mérni.
    Írnék esetleg vízkifolyás érzékelőt mosógép mellé vagy hasonló vízkár veszélyeztetett helyre, ilyeneket nem tudok hirtelen fejből, de hasznos lehet.
    Lehet még külső hőmérséklet, páratartalom, légnyomás, eső, szélerősség érzékelő is.
    Ablakra, ajtóra lehetne nem csak nyitás, hanem rezgés érzékelő is, ha valaki nagyobb lendülettel szeretne bejönni a kelleténél és nem vagy otthon.
    Feszültségmérő, árammérő a villanyórához, hogy tudd esetleg mikor van áramszünet (amennyiben ez számít).

    Hirtelen ennyi jut eszembe, ami csak érzékelés témakör.

  • itanczos

    senior tag

    válasz alcsapalcsa #1579 üzenetére

    Nekem Xiaomi érzékelőkre épült a rendszer.
    Minden lakó helységben van hőmérséklet és pára mérés. A légnyomás szerintem beltérbe tök felesleges!
    Nekem 2 Aqara érzékelő tudja, egyik a külsőt, másik a nappalit méri, de mint írtam, beltérre tök felesleges...
    Most már minden helységben van mozgás érzékelő is, némelyikben fény érzékelő is van, de csak akkor ad értéket, ha mozgás is van.
    Most már van 3 tűzjelzőm is a rendszerben, ez szintén szobánként ajánlott! Ha esetleg társasházban laksz, esetleg a közös strangnál sem árt, ahol esetleg átterjedhet a tűz a szomszéd lakásról.
    Nekem nyitás érzékelő az ablakokon van, illetve a külső ajtókon.
    Illetve a vízszivárgás figyelés is fontos lehet, ezért mindhárom vizes helységben van a padlón vízszivárgás érzékelő.
    A redőnyvezérlés kialakítása most van folyamatban.
    Gondolkodtam még a belsőkön is, de valójában nem sok értelme van.
    Elsőre csak bohóckodásnak indult a projekt, de amióta az érzékelők nagy része már működik, eljött az igazi használhatóság ideje!
    Már vannak automatizációk, mint a bejárati világítás automatikus kapcsolása ajtónyitás és sötét esetén, a wc világítás és elszívás automatizálása, stb...
    Minél több szenzorod van, annál összetettebb és finomabb szabályokat tudsz definiálni.
    A CO szenzor még úton van nekem is. Az is fontos lehet kis lakásnál...

    [ Szerkesztve ]

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

  • hoodoo86

    tag

    válasz alcsapalcsa #1579 üzenetére

    Az eddig felsorolt szenzorokat kiegeszitenem egy CO2 szenzorral. Benti levego minoseg figyelese, esetleg parositani egy automatikus ablak nyito mechanikaval.

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz alcsapalcsa #1579 üzenetére

    Tök jó, hogy felhoztad ezt a dolgot, szerintem is jó lenne egy ilyen összefoglalás. De javasolnám, hogy a topic összefoglalóba is kerüljön be valami hasonló tételes felsorolás eszközökről, szenzorokról, hogy ne kelljen végignyálazni a fórumot.

    Az én preferált rendszerem (logikám), hogy minden szobában / helyiségben legyen legalább egy eszköz, hálózatról üzemeltetve (később akkuval kiegészítve), ez el tud látni több feladatot (mozgásérzékelés,kapcsolás hőmérséklet mérés...) és kapcsolóknál lehetőség legyen a hagyományos mechanikus kapcsolásra is. Ezért vagy a közésdobozra építem a kütyüt, vagy, ha van, akkor álmennyezet alá, szekrény mögé... Ha valakit érdekel, privátban küldök google fotóalbum linket.

    Routert (és gyakorlatilag bármilyen műszaki cikket) pedig nem márka alapján illik megítélni, hanem tesztek vagy mások tapasztalatai alapján konkrét típust, vagy szériát. Minden gyártó arra törekszik, hogy olcsó és jó eszközt gyártson, csak nem mindig sikerül nekik. Van aki túlzásba viszi a spórolást, és van aki a minőségre fekteti a hangsúlyt. A lényeg, hogy pl. a WDR3600 is Tp-Link, mégis elég elismert tudású eszköz. Amíg ilyenem volt nem emlékszem, hogy gond lett volna vele. Persze, ha az ár nem számítana, akkor mindenki csak Cisco eszközöket venne...

    ESP: Ugyanaz a chip van mindegyik panelen, csak esetleg más méretű memóriával kiegészítve. A lábak kivezetése, a panelantenna, árnyékolás, és az USB illesztő megléte/hiánya a fő különbség. Árban az ESP-01 a legolcsóbb, aztán jönnek a különböző árnyékolt változatok (03,07,12...) és 1-2 százassal drágábban már van Wemos D1 és az úgynevezett NodeMCU variánsok, ezeken már megtalálható az USB illesztő, és mikrousb csatlakozó is. Ha a méret számít, csak akkor érdemes a puritánokból választani, de ha nem, akkor én a NodeMCU-t szoktam használni.

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Új hozzászólás Aktív témák