Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Janaboy #11943 üzenetére

    Semmi köze az rflinkhez, ez egy usb-s rádióvevő, arra használod amire akarod (500kHz-től 1.75Ghz-ig bármit tudsz vele venni, legyen az műhold, repülőgép, vagy éppen egy hőmérőszenzor 433Mhz-n). A kérdező gondolom rtl_433 projektben használja.

    Én amúgy teljesen másra használom őket (nem smarthome terület, és a freki is más).

    Degeczi: ez a jelenség mindig is megvolt sajnos, én amikor ~4 éve elkezdtem SDR-ezni, már akkor volt FC0012-vel szerelt kínai vacak, amit R820T chipesként árultak. Úgy látszik nem változnak nagyon a dolgok :)

    Amúgy tényleg kerülni kell ezeket mint a rossz nyavaját. Hobbira/tanulásra egyszeri 22 usd kiadás a normális változatért nem nagy tétel, főleg ha biztos lehetsz benne, hogy tényleg azon a frekin is van amire hangoltad, valamint nulla szívás van/lesz vele. Ha pedig produktív üzemben van valamilyen házi vezérlésben, akkor meg nem is kérdés a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Janaboy #11943 üzenetére

    Az Rflink sajnos egy zártforrású, és úgy tűnik, halott projekt, lassan 2 éve jött ki az utolsó verziója, és mostanában már rengeteg olyan érzékelőbe lehet belefutni amit nem támogat, hülyeséget érzékel (pl. folyton változó id-t detektál, amitől az használhatatlan, hiszen az id a kapcsolódás az otthonautomatizálás felé)

  • ojb

    tag

    válasz Janaboy #11943 üzenetére

    Elnézést, hogy belekotyogok...
    Ez mitől jobb/masabb mint az rflink?
    Más elv más rendszer.
    Egy elég "komoly" tuner és keverő párosról van szó. Az RFLink-hez képest legalábbis.
    Van olcsóbb és drágább kivitel is belőlük. A felhasználás határozza meg, hogy melyiket érdemes használni (szerintem)
    A legolcsóbbak néhány dollárba kerülnek
    Pl.[ez]
    Némi kompromisszummal működik ( Auto AGC nem pont úgy megy, mint a többinél)
    [Ez] egy fokkal komolyabb, de egy kicsit drágább. Ha szerencséd van akkor a jelzett RTL2832U ; R820T2 tuner-dekóder páros van a dobozban ill. a nyákon.
    A "csúcs"-nak [ezt] tartják sokan. Ez alapjában annyiban több az előzőektől, hogy a keverő fokozata ki van egészítve egy nagy pontosságú alsó keveréssel aminek hatására 150 vagy 500 KHz-tól indul a tuner ellentétben az előző kettőtől, amik 25 - 50MHz-tól indulnak. A felső határ az elsőknél valahol 1GHz körüli, a harmadiknál 1,5GHz körüli lehet. 433MHz-s vagy 868MHz-s jelek vételére tökéletesen megfelelnek az elsők is. Ezeket a jeleket alapértelmezetten fogják és dolgozzák fel.
    Az RF jelek feldolgozására az rtl_433 szoftvert lehet használni. Ez annyiban más, mint az RFLink, hogy valahol 130 körüli dekódert használ jelenleg. A saját eszközeid jeleinek vételéhez szükséges dekódereket engedélyezni tudod, a szükségteleneket pedig letilthatod, így tehermentesítheted ill. gyorsíthatod a vett RF jelek feldolgozását. A szoftver automatikus AGC-t használ alapértelmezésben. Ezért fontos a jelölt IC páros. Az oszcillátor pontosságának ebben az esetben - ennél a szoftvernél - nincs túl nagy jelentősége, mert 250KHz-s sávszélességben várja az RF433 eszközök jeleit alapértelmezés szerint, pont az RF eszközök frekvencia pontatlansága miatt.
    Nekem mindhárom linkelt eszközből van. Az első kettő nem melegszik, a harmadik viszont süt, de megy.
    A legfontosabb... Ez csak veszi a 433MHz-s jeleket, adni nem tud.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák