Új hozzászólás Aktív témák

  • enesbcs

    tag

    válasz Bazs87 #5870 üzenetére

    Ha olvastad a leírásokat, akkor gondolom azt tudod, hogy a GPIO-0t GND-n kell tartani, amikor rákötöd a soros-USB átalakítót, így lép programozó módba.
    Ha ez sikerült, akkor a pyflashert elindítva tallózd ki a letöltött Tasmota binárist, állítsd be, hogy DOUT módban menjen a feltöltés és pipáld be, hogy "Erase flash - wipe all data". Ennyi.

    -NodeMCU-Pyflasher
    Első körben én ezt próbálnám rátölteni: Tasmota 5.14

    Ha megy és van kedved kísérletezni, akkor a Tasmota 6.1.1-re lehet frissíteni.

    A 6.2.1-ről lebeszélnélek, de mindenki saját maga dönti el, mennyire akarja szivatni magát.

    A Tasmota első indításakor ugyebár nem hoz létre AP-t önmagában, hanem négyszer röviden meg kell nyomni a GPIO-0ra kötött gombját az eszköznek bekapcsolás után, ekkor létrehoz egy AP-t amivel tudod konfigolni... na ez nem szokott nekem összejönni (és gondolom másnak is van ilyen problémája, aztán azt hiszik nem sikerült a flashelés, pedig de), így saját Tasmota binárist szoktam fordítani beágyazva a Wifi jelszavammal, azóta a folyamat gyors, kb 30 másodperc a feltöltés, aztán táp-le majd fel és pár másodperc múlva már csatlakozik is a hálózatomhoz.

Új hozzászólás Aktív témák