Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    Hát, nagyot csalódtam az EspEasy-ben... :(

    Napok óta kínlódtam, h az eddig HTTP parancsokkal használt Sonoff-okat MQTT-re állítsam át - de bármit próbáltam, folyamatosan, a legelején megszakadt a kapcsolat a brokerrel, a Sonoff pedig olyan terhelésbe került, h a webes felületén néha csak percek alatt sikerült lekapcsolni az MQTT beállítást rajta (ami után magához tért)

    Végül ma kiszereltem egy Sonoff-ot, az eddig rajtalévő 20180712-i helyett friss, 20180910 verzióval flasheltem - és ezzel már nincs ilyen gond, stabil az MQTT, tehát a júliusi verzióban még meglévő, azóta javított EspEasy bugról van szó...

    Most folytatnám a játékot, h ki-be kapcsolással dimmelhető (1 mp-en belül le- majd visszakapcsolás kb. a felére csökkenti a fényerőt, ismételten ugyanez a művelet a negyedére) LED-es mennyezeti lámpához írjak parancsot - erre kiderül, h a Delay parancs egyszerűen nem működik a scriptekben, ismert hiba... :W
    (a TimerSet-nek pedig csak egész mp-ekben lehet megadni időzítést, ehhez annál rövidebb kell)

    Rendben, h végülis nem stable verziókról van szó, de itt elég alapvető funkciók hibásak - erre nem számítottam volna amikor megflasheltem a Sonoff-jaimat (ami azért kellemetlen, mert a nagy méret miatt a webes felületről nem lehet frissíteni, csak kiszerelni és sorosan újraflashelni)

Új hozzászólás Aktív témák