Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Yoshida #4841 üzenetére

    Szóval: ott tartok, hogy van egy Arduino nano + NRF24L01+ kombóm. Forrasztva minden, ahogy kell. Ez a serial gatewayem. Ezt bedugom a Raspberry Pi3-ba, majd végigmegyek ezen a leíráson: [link], és amikor eljutok a
    sudo ./bin/mysgw részhez, ahol tesztelnem kellene a rádió modult, ott beleszaladok ebbe a hibába:
    Jul 22 18:55:39 DEBUG !TSM:INIT:TSP FAIL
    Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:CNT=1
    Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:DIS

    Az okosok azt mondják, hogy "The following message indicates that communication with the radio module failed".

    Viszont ha a serial gatewayt USB-vel a Windowsos gépemmel kötöm össze és Arduino IDE-ben rénézek a Serial monitorra, akkor nincs hiba:
    0;255;3;0;9;0 MCO:BGN:INIT GW,CP=RNNGA---,VER=2.3.0
    0;255;3;0;9;4 TSM:INIT
    0;255;3;0;9;6 TSF:WUR:MS=0
    0;255;3;0;9;14 TSM:INIT:TSP OK
    0;255;3;0;9;17 TSM:INIT:GW MODE
    0;255;3;0;9;20 TSM:READY:ID=0,PAR=0,DIS=0
    0;255;3;0;9;23 MCO:REG:NOT NEEDED
    0;255;3;0;14;Gateway startup complete.
    0;255;0;0;18;2.3.0
    0;255;3;0;9;28 MCO:BGN:STP
    0;255;3;0;9;34 MCO:BGN:INIT OK,TSP=1

    Megnéztem még valamit. Építettem egy Pro Mini + NRF24L01+ párost (legyen ennek a neve szenzor, mert majd az lesz belőle) és teszteltem a rádiós kapcsolatot a serial gateway és a szerzor között. Azt vettem észre, hogy alapból valami gáz van a rádiókkal. Sem a pro, sem a mini nem tudott csomagokat küldeni, viszont mindkét Arduino érzékelte a rádiókat, ugyanis ki tudták olvasni az adatait. A megoldás ez lett, hogy a sketchekbe be kellett szúrnom egy sort:
    radio.setAutoAck(false);

    És láss csodát egy csapásra megindult a kommunikáció a szenzor és a serial gateway között. Szóval kizártam azt a hibát, hogy rossz lenne bármelyik Arduino, vagy éppen rádió, hardveres hibám szerintem nincs. Valami olyasmi körvonalazódik bennem, hogy a Pi-re letöltött MySensors amikor inicializálni akarná a rádiót és tesztelné, akkor valami hibát észlel. És ez valószínűleg így is van, merthogy a egészen addig nem működtek a rádiók, amíg a sketchekbe be nem szúrtam azt a bizonyos sort.

    A kérdés az, hogy most mit tudok csinálni? Valamit a Pi configjában, vagy a MySensors valamelyik fájljában kellene állítgatnom?

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák