Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz qqzs #164 üzenetére

    A szokásos radiátorszelepek nyomósak, azaz kiáll belőlük a szelepszár. Igenám, csakhogy a szelepház végén, a szelepszár körül van egy menet, amire azt tesz az ember, amit akar.
    Gyárilag egy menetes kupak van itt, amit ha meghúzol (ráhajtod a menetre), az benyomja a szelepszárat, így a szelep nyit.

    Ha akármilyen vezérlést hajtasz a menetre (sima thermosztatikus tekerentyű, aldis automata, hőpatronos, stb.), az azzal fog szabályozni, hogy megnyomja a szelepszár végét, még ha kívülről tekerősnek is tűnik.

    Persze vannak régebbi, "hagyományos" szelepek is, amik simán tekerősek, de ez a nyomható-tekerhető, változtatható feltétes nagyon elterjedt.

    Azt mondjuk nem igazán értem, hogy ha elzárom a radiátorszelepet, akkor hogyan kering a víz, de ha megoldható az extra csövezés, akkor nagyon nem hülyeség csillagpontosra szerelni, és egy helyen irányítani az áramlást. Nálunk az egyik házban a két emelet van így elkülönítve, bár ez ugye többletköltség a csövezésnél.

    Én ezt nem szívesen oldanám meg rádiósan (lásd: előző beírások), de létezik drótnélküli megoldás is, állítólag egy elemmel elmegy egy fűtési szezont (amire nekem mondjuk nem jön ki a matek...).

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák