Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    HUP.hu-n találtam pár érdekes kommentet, a kezdők (mint én) látókörét tágítandó bemásolom ide:

    ( Hyperion | 2016. február 25., csütörtök - 13:01 )

    ...Pl.: Készítettem egy fél éve egy arduinós, esp-s időjárás-állomást, egyben cirkóvezérléssel.
    Netről szedi az előrejelzést + kommunikál a lakás érzékelőivel (DHT22). Tök jól működött kb 2 hétig. Majd gondolt egyet és berántotta a relét, ezzel elindítva a fűtést majd lefagyott..
    Mire hazaértünk, volt vagy 28fok a lakásban! :x

    Szóval azóta kicsit óvatosabb vagyok :)
    (Megjegyzem azóta sem tudom, hogy miért volt ez a bug.:))

    ( csabka | 2016. február 25., csütörtök - 15:57 )

    Nekem pár éjszakám volt így... elég rossz érzés így ébredni. Bár, esetedben, hogy nem voltál otthon sem jobb...

    A probléma az volt, hogy naívan vettem egy analóg frevenciás Sony vezeték nélküli fejhallgatót (azóta már kicseréltem 2,4Ghz-s Pioneer-ra). Amikor áram alatt volt a Sony adó egysége (ha használtam, ha nem), elnyomta a cirkó felé menő Computherm wireless rádiófrekvenciás termosztát "lekapcsolás" üzenetet.
    Ezt követően a termosztát úgy tekintette, hogy az üzenet elment (visszaigazolást nem várt) és vígan mérte az emelkedő hőmérsékletet.

    Ekkor határoztam el, hogy majd én is inkább saját rendszert építek, ahol a hőmérő a zsinór nélküli és a döntéshozó a kábeles...!
    Még nem csináltam meg, de ami késik nem múlik... főleg, hogy a fiam új távirányítós autója is hasonlókat kezd csinálni, így minden nap figyelni kell, hogy ne maradjon bekapcsolva....

Új hozzászólás Aktív témák