Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Félig-meddig talán off lesz, de itt szerintem előbb kapok választ.
    Redőnyvezérlést tervezek: az itt is javasoltak alapján butamotor+shelly kombinációval.
    Még csak most fogjuk elkezdeni a villamossági rendszert kiépíteni, vésés előtt állunk. Vakolható redőnytokok lesznek.
    A kérdésem, hogy ti hova tettétek (tennétek) inkább a gégecsövet, amin keresztül a motor vezetékek bemennek a szobába a 60-as kötődobozba? Az ablak felső részéhez a sarokba (tehát az áthidaló és az ablak felső tokjának találkozásához), vagy a "holkerbe", az áthidaló és az oldalfal sarkába, amire majd rátakar a redőnytok?
    Mert redőnyös oldalakon láttam mindkettőre példát.
    Redőnymotort /márkát lehet itt javasolni? Mit válasszak? Nyilván a pénztárca a fontos, egyébként általában 3-5 év garival láttam őket a neten.

    Bónusz kérdésem, újonnan épül a ház, most még bármit lehet alapon: nem akarok minden szobába betenni egy shellyt a kapcsoló mögé, de mi a javaslat, ha eltekintünk ízléstől és szubjektív dolgoktól, mi a tipikus, ahová szoktak tervezni? Előszobára, nappalira gondoltam, vagy pl. vasaló konnektorba. Túltolni sem szeretném.

    Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák