Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #131 üzenetére

    Én nem tudok többet hozzátenni ezen a ponton.
    Muszáj olvasni a neten néhány rendszert, hogy mit tud. Pár gyárit, pár open-source megoldást. Én olvastam már elég sokat, azért döntöttem a Domoticz mellett, mert amire nekem kell, azt meg lehet vele oldani komolyabb programozási tudás nélkül is akár. Addig, amíg magadnak nem tudod megfogalmazni az elvárásodat, addig én vagy más se tud segíteni érdemben.
    Volt szó hosszú távú naplózásról, leírtam hogy van rá megoldás. Szó volt hőmérőkről meg villanykapcsolókról, ezt is meg lehet oldani az általam ismert rendszerrel/rendszerekkel. Ennék konkrétabb kérdések kellenek, hogy konkrét válaszok legyenek.

    Leírom segítségképpen a mi házunkban miket bíztam rá a Domoticzra és egy Raspberry PI-ra, így könnyebben tudtok kérdezni - Te is és a többiek is.

    Minden leírt folyamatot naplóz is a rendszer egy time-series alapú adatbázisba, ezért erre nem térek ki minden egységnél. Megpróbálok kintről befelé haladni a teljesség igénye nélkül:
    - Kocsibejáró kapu nyitása/csukása (jelzés hogy nyitva vagy csukva van éppen)
    - Garázsajtó nyitása/csukása (jelzés hogy nyitva vagy csukva van éppen)
    - Öntözőberendezés vezérlése internetről lekért információk, helyi időjárás állomás valamint talajnedvesség alapján
    - Fűtésvezérlés (vízteres kandalló hőmérsékletének figyelése, kandalló előremenő/visszatérő vízhőmérséklet, kazán előremenő/visszatérő vízhőmérséklet, padlófűtés előremenő/visszatérő vízhőmérséklet, használati melegvíz hőmérséklet, valamint minden radiátor külön körön van, így zónaszelepekkel vezérelhető mikor hol mennyit fűtsön a kazán/kandalló, ehhez hozzá tartozik minden szobában hőmérséklet és páratartalom mérés, valamint a Domoticzon belül létrehozott virtuális termosztátok, amikkel állítható az egyes szobák hőmérséklete)
    - Világításvezérlés (minden szobában rádióvevős villanykapcsoló)
    - 8 motoros redőny vezérlése napszaknak megfelelően
    - Ajtónyitás/ablaknyitás érzékelők minden ajtón/ablakon

    Ezeket lehet mobilapplikációval vezérelni, vagy tablettel vagy android wear eszközzel vagy hanggal vagy egyéb mással, kinek mi tetszik.

Új hozzászólás Aktív témák