Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Degeczi #12685 üzenetére

    igen a termosztátot (Bosch CT100) a kazánra (a mi kazánunk Bosch Condens 5000 wt) kell kötni 2 eres vezetékkel és a wifin keresztül tudod használni a gyári felhőt. A gyári felhő is elég jól használható távolról is tudom a kazánt kezelni illetve elég jó a programozása (fűtés / melegvíz szintén) továbbá mutatja a kazán fogyasztását is (nekünk 2017-től :) minden adat benne van persze havi / évi szummákkal)

    Az alábbi leírás alapján integráltam domoticzhoz: link

    És ettől kezdve igazából majdhogynem decinként tudom a gáz fogyasztást monitorozni... Néha annyi hiba van, hogy a domoticz nem a változást rögzíti le hanem az aktuális teljes fogyasztást így azt akkor törölnöm kell a domoticz sqlite adatbázisából ...

    1) Domoticzban 2 kapcsolóm van: az egyik a program / kézi mód a másik a melegvíz ki / be
    2) Két 2 utility van az egyik a hőfok állítás fűtésnél a másik a gáz fogyasztás
    3) Három hőfokmérő van: belső aktuális hőmérséklet; külső hőmérséklet (amit wifin keresztül kap a bosch felhőtől); és van egy flow hőmérséklet az valami kazánon belüli hőfok lehet (előremenő víz? de inkább a kis kör hőfokja mert melegvíznél is emelkedik... nem csak fűtésnél)

    Domoticz gáz fogyasztás kép:
    [kép]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák