Új hozzászólás Aktív témák

  • freemanone

    őstag

    válasz Gh0sT #11499 üzenetére

    Entertainment funkció roviden: ambilight
    kicsit kifejtve: egy olyan ambilight, ami pár színből tevődik össze, a képernyőn megjelelő tartalom háttér színfestésére, közel nulla késleltetés mellett. Játékoknál, filmeknél és még éjszakai rajzolgatásnál/modellezésnél is jól jön, mert olyankor kevésbé fárad el a szemem, mint egyébként.
    Teljesen más élmény amúgy mint egy ambilight-os TV, ami szintén philips, de valahogy nem lehet egy lapon emlegetni a kettőt.
    Nem tudom jobban leírni, videon is gagyinak hat a történet, ezt élőben kell megnézni. (van pár ismerősöm aki vett egy kis szettet, csak a filmezéshez miután mozizott egyet nálam)

    Amit továbbra is a HUB-on tárolnék:
    - csoportok
    - eszközök ID-jai
    - scene-ek (színes és fehér fények egyaránt)

    Amire jó még a HUB és máshol nem láttam:
    - Ébersztés funkció
    (ezt biztos meg lehet oldani másképp is, de még nem jöttem rá, hogy lenne logikus és egyszerű egy ilyen szabály felépítése.
    - HUE LABS funkciók, mint pl fényanimáció

    Igen a "power on behavior" az amire gondoltam és hazaérve látom, hogy simán beállítható HUB nélkül is a snifferrel.

    Zigbee2mqtt mellett helyett, aki teheti próbálja ki a HUE2MQTT.JS verziót. Extreme gyorsan reagál nodered-ben készített flow-kkal. Illetve előnye, hogy nem kell a HUE bridge-ről leválasztani a cuccokat mégis minden címezhető és lekérdezhető MQTT-n keresztül vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák