Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Vettem egy Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR LD ASPH (IF) (nem VC) objektívet használtan (Nikon D3200-ra de ez most mindegy is).

    Két kérdéses dolog van: viszonylag egyenletes erőt (és itt hangsúlyozom: erőt) kifejtve szépen tudok zoomolni, de ha egy picit is csökkentem a tekerés erejét, mintha kicsit súrlódna, olyannyira hogy meg is tud állni (magyarul nehéz egyenletesen tekerni). Ez bug vagy feature? Nem ropog közben semmi, érzésre simán tekerődik (tehát nem "darál" valami szilárdat belül, és nem akad el semmiben, egyszerűen csak nehéz tekerni), optikailag rendben van, fókuszgyűrűvel minden OK, AF jól működik - legalábbis egyelőre úgy tűnik, ma vagy holnap lövök még tesztképeket.

    Még egy dolog, lehet hogy hülyeség: a gumigyűrűnek van egy sajátos "szaga", nem annyira durva, de valahol az áporodott gumiszag és a cigifüstszag között.... ránézésre a gyűrűk nem elhasználtak, szépek a bordák, nem nyúltak meg, nincsenek tele kosszal. Valaki, akinek van, megszagolná a sajátját? :DDD Lehet hogy dohányosé volt, abból lehet bármi gond? Porszemekből van csak pár benne, meg egy kb. 2 mm hosszú szösz belül... de képeken eddig nem láttam nyomát.

    Köszi előre is!

    Igen, jól gondoljátok, nem próbáltam ki vásárlás előtt, mert webshopos használt cucc, tehát él a 14 napos elállás. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz seven7 #27642 üzenetére

    Nekem Tamron 17-50 (nem stabis) van a D7200-on, tökéletes. Net/fórum szerint jobb a képe mint a stabis változatnak, nekem azzal még nincs tapasztalatom :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz deathtania #30016 üzenetére

    Én nem látok ezeken az átalakítókon semmilyen kapcsolatot a gép és az obi között, tehát sem AF, sem rekeszállítás nem lenne az objektíven, magyarul használhatatlan :N

    De ha a gépet is kölcsönkapod az obival, akkor szerintem használd, amíg nem lesz a natív obira keret :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák