Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deathtania

    senior tag

    Sziasztok!

    Objektív témában volna egy kérdésem:
    Alapok: most vettem egy Fujifulm X-E3 gépet 18-55 kitobival. Még csak tanulom a helyes fotózást, technikákat, stb, és nagyon az elején vagyok még a dolognak. Gondolkoztam rajta, hogy gyakorolni kellene teleobival is, viszont amit kinéztem, az egy XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS, az kb. 200k körül kapható.
    A szomszéd csaj 6-7 évvel ezelőtt foglalkozott fotózással, és van egy Nikon D5200 gépe egy AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR teleobival, amit mondta, hogy bármikor szívesen odaad, mert nem használja, már csak pakolgatja ide-oda a gépet és az objektívet. Mivel ez G széria, ugye nincs rajta rekeszállító gyűrű külön.
    A kérdésem az volna, hogy így szerintetek abszolút kezdésnek, gyakorolni, érdemes lehet-e venni hozzá egy átalakítót (4300 ft itt fórumon), és az automata rekesz beállításokkal használni, vagy felejtsem el, és ha alsó kategóriában gondolkozom, akkor inkább szerváljak egy XC50-230mmF4.5-6.7 OIS-t, amin szintén nincs rekeszgyűrű, de átalakító nélkül használható?

    Az XC-re most nincs egyelőre keret, valószínű 1-2 hónapon belül meg tudnám majd venni, addig szerenték inkább valamit csak gyakorolni.

    Köszi a válaszokat előre is! :R

    www.brczart.hu

  • deathtania

    senior tag

    válasz updog #30017 üzenetére

    Írtam amúgy a blogbejegyzésedhez, amit ajánlottál. Jó volt végigolvasni mindent, amit leírtál. :)

    Köszi a tanácsot, akkor skippelem a történetet, és gyűjtögető üzemmódba kapcsolok.
    Most ideadta a gépet, de úgy néz ki, hogy az akksija nem jó már, tegnap este nemigen akarta felvenni a töltést, pótakksija viszont nincs. Megpróbálok vele valamit kezdeni, még a végén lehet, hogy kap egy utángyártott akksit (ugyanannál a srácnál 5k a géphez)... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.brczart.hu

Új hozzászólás Aktív témák