Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz Mister X #30087 üzenetére

    Ne a specifikációkból indulj ki. Nem sok összehasonlítás létezik a neten, mivel annak idején mind a 4 E mountos travelzoom objektív (mert amúgy 4 van :D) drága volt.

    Sony 18-200 (ezüst)
    Tamron 18-200 (olcsóbb, nem valami jó fókusszal)
    Sony 18-200 LE (sokak szerint a Tamron Sony-ra brandelt változata minimális update-tel)
    Sony 18-200 PZ (Ez kb ugyanaz mint az ezüst, csak manuális helyett Power Zoomal)

    Én sokáig vadásztam különböző külföldi fórumokban vélemények, összehasonlítások után, volt aki szerint kb egyforma, de a legtöbb ember véleménye az, hogy az ezüst jobb, mint a fekete LE. Illetve, joggal adódik a felvetés, hogy lehet, hogy létezik az LE-ből olyan is, ami jobban sikerült, és kb hozza az ezüst szintjét, illetve létezhetnek belőle gyengébb képességű darabok is.

    Ami viszont biztos, hogy az AF az ezüst obival nagyon jó, gyakorlatilag natív, a feketére viszont több panaszt is olvasni a neten.

    Mivel általában az ezüst drágább is, mint az LE - én azt mondanám, annyival szerintem jobb, amennyivel drágább. Összehasonlítással szolgálni én sem tudok, nem vettem LE-t csak azért, hogy összelőjem.

    Amit viszont első kézből tudok mondani, hogy azonos gyutávon, azonos rekeszen, az én ezüst példányom veri a 16-50-es és az 55-210-es kitobit is, egyértelműen élesebb képet ad.

    Azt viszont helyén kell kezelni: Sok különbség nem lesz, ezek nem a világegyetem legjobb objektívei, csak sötét travelzoomok, szóval quantum ugrást a verziók között ne várj.
    Remélem segítettem.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák