Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Byk01

    senior tag

    válasz zolikaDB #24613 üzenetére

    Egy rövid keresgélés után én is kétfélét találtam a régi nikonosból, de csak méretbeli különbségek tűntek fel. Szerintem az abból származhat, hogy a Nikon régi gépeiben (és a belépő kategóriákat kivéve a maiakban is) volt AF motor, így az objektívből ez kihagyható volt. Amikor megjelent a D40 motor nélkül, a Tamronnak lépni kellett, és egy motort tenni az objektívbe is, ez lehet a két változat közti különbség oka. A Canon az EF(-S) rendszer bevezetése óta objektívbe szerelt AF motorral dolgozik, így a Canon bajonettes objektívjeibe mindig rakott AF motort a Tamron.

    Hogy mennyire ajánlott ez a 18-55 vagy a 18-135 ellenében, azt nem tudom, sem a Tamron 18-200-at sem a Canon objektíveket nem ismerem. A fórum alapján azért azt ki merem jelenteni, hogy a 18-135 STM-mel szemben nem a Tamron választanám. A 18-55 meg annyival rövidebb, hogy itt max a kétobjektíves kit lehet az alternatíva a Tamronnal szemben.

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Új hozzászólás Aktív témák