Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sweet122

    tag

    válasz fr3ntzen #22552 üzenetére

    De még mindig nem értem, hogy mitől jársz jobban a 18-135 IS-sel mint egy 18-55 IS STM és egy 55-250 IS kombóval. Árban még olcsóbb is lenne, és teljesen le van fedve az összes fontosabb zoomtartomány. A 18-55 IS a te igényeidnek teljesen megfelel, ami a képminőséget illeti, fényerőben nem jó, de abban a 18-135 sem jobb. Az 55-250 IS meg a legjobb ár/érték arányú tele a Canon-nál.
    Mondtad, hogy próbáltál madarakat fotózni.. azt a 18-135-tel nem fogsz tudni. Az 55-250 IS-sel már inkább.

    Szerintem akkor van értelme a 18-135-nek egyedül, ha nagyon nem akarsz két objektívet használni, mert nincs elég hely a táskádban, esetleg hosszabb útra mész, de egyébkén jobb kombó 18-55 és az 55-250.

    A Sigma pedig ár/érték arányban elég baráti. A Tamron-nak lehet jobb a képminősége és a fix fényerős is, de ritka és másfélszer drágább használtan, mint a Sigma, nálad pedig most low budget van..

    Persze Te tudod, már mondtam, csak nem értem, hogy minek a 18-135, ha lehetne 55-250 IS is, fele annyiért..

    Ja, és ameddig nem igazán alakult ki, hogy mit akarsz fotózni a későbbiekben, addig teljesen feleslegesen cseréled le egy hónap után az objektíveid. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák