Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni objektív vásárlásához tőletek.
    Egy Sony A6100-hoz (APS-C, E bajonett) kellene egy objektívet választanom.
    Videózáshoz használnám beltéren, jó megvilágítással, fixen 110 centire a szememtől. (facecam)
    A cél az lenne, hogy 16:9-es croppal a látószög olyan legyen ezen a távolságon, hogy az arcom és a vállam teteje legyen a képen, kevés háttérrel. Ami pedig látszódik a háttérből, az is legyen minél inkább elmosva.

    Elég kezdő vagyok még, amennyire sikerült utána olvasnom a dolognak, valami ilyesmire lenne szükségem:
    - minél kisebb f érték a háttér elmosásához (<=1.4)
    - autofókusz nem feltétel, de előny lehet, ha nagyon kicsi az f érték (kis mozgásnál is elmegy a fókusz)
    - stabilizátor nem kell, mert állványon van a gép
    - lehetőleg fix gyújtótávolság a jobb minőség és alacsonyabb ár miatt - na de mekkora?

    Ezen az oldalon a head&shoulders-t 110cm-re állítva 37mm-re lövi be, de mivel ez 3:2-re van, én pedig 16:9-ben használnám, így 37-nél kevesebb lenne az ideális, talán 33-35 körül? Ahogy nézem, 35mm-ből van igazából választék, az esetleges kisebb fejtérrel / "váltérrel" tudok élni.

    A saját agymenésem után találtam egy ilyet, ami paraméterek alapján jó lehetne:
    Viltrox AF 33mm f/1.4 (Sony E) (VTFE33MMSTM)

    Tudnátok kérlek validálni, hogy egyáltalán jó irányban tapogatózom-e? Illetve esetleg segíteni abban, hogy miket nézegessek?

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák