Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    válasz S.p.A #247 üzenetére

    Tessék megnézni a mai beszélt német nyelvet, szerintem több mint borzasztó.

    na ez tokeletesen igaz.. tenyleg siralmas..

    ...meg fogja enni a nyelv, és nem kell félni tőlük. Mit mondanál ma macska helyett, ha nem jön az idegen szó?...

    elvileg arrol van szo hogy olyan dolgokat ne hozzunk be a nyelvbe aminek van tokeletes megfeleloje.

    Vagy én nem fejezem ki magam jól, vagy mások nem értenek meg.
    Az elsőre gyanakszom. Komolyan!


    szerintem ertjuk mire gondolsz, en legalabbis az elvvel vitatkozom :))

    Sajnos igen, mert aki bonyolultabban beszél, okosabbnak és műveltebbnek tűnik.

    ez is igy van tenyleg.. sajnos.. en pl ruhellem az egesz ''magazodast'' is, szerintem nem fejez ki semmi pluszt, csak ilyen ''dumaburokracia'' hogy nem hozzad beszelek a helyes szemelyben hamem onhoz harmadik szemelyben.. meg ugy egyaltalan minden ilyen bonyolitgatasrol ez a velemenyem

    ...ha azt mondjak topik tudom egybol hogy netes forumban keresendo dologrol van szo...
    Én is.


    ezzel szerintem feligmeddig elismered te is hogy letjogosult :)

    Csak sajnos az egyetemen mást sem hallani a tanároktól. Vagy talán fel sem tűnik, ha magyarul mondják?

    trivialis.. ugy tudom az ''trivia'' szo eredetileg ilyen bargyu kvizt jelent (na ez is egy erdekes atvett szo, pl jo lenne helyette kerdes-felelek jatek) ahol elvileg mindenki cache-bol vagja a valaszokat

    Más tollával ékeskedem ebben az esetben (is). Ezt pl. a Vadenecum c. könyvben olvastam és engem is megdöbbentett, mert szintén ''magyarosnak'' gondoltam. Ez a német ...,ohne dass... szerkezet tükörfordítása. Erre nekünk fosztóképzőnk van.

    megint amit mondtam.. inkabb a gorcsosseget keruljuk. az pl hogy ''befejezetlenul hagyta...'' tokeletesen jo de az hogy ''alvatlanul ment...'' szvsz eleg eroltetett

    1. Már írtam, hogy nem - feltétlenül - én vagyok a legalkalmasabb szermély erre.
    2. tüneményes


    miutan ez csak ilyen baratsagos velemenytopik mondd nyugodtan a velemenyed es ott kotunk bele ahol tudunk :)

    szoval pl a ''fantasztikus volt a...'' kifejezheto mas szoval is de pl a ''fantasztikus irodalom'' nem hinnem

    osszessegeben az a velemenyem hogy jo ha jonnek az idegen szavak addig amig hoznak uj jelenteseket vagy legalabb uj jelentesarnyalatokat. en szemely szerint csak a celtalan idegenszo-hasznalatot ellenzem, persze ez eroteljesen szubjektiv

Új hozzászólás Aktív témák