Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa134

    addikt

    válasz AIex #7021 üzenetére

    Szia, este lesz időm hosszabban leírni, hogy én hogyan csinálnám. :R

    Avanti Roma

  • sasa134

    addikt

    válasz AIex #7021 üzenetére

    Szia! Szeptember tökéletes választás Mallorcara, sokan iskola miatt már nincsenek de az idő csodás. Tenger kád meleg. Mondjuk az október elején is tökéletes.
    Nyilván nem tudhatom, milyen módon szoktatok / szerettek utazni de én "kicsit " zsúfoltnak, rohanosnak érzem a tervezett programot. Én azt javasolnám, inkább kevesebb helyszínt tegyetek bele de élvezzétek ki a tengert, a szép tájakat és a hangulatot. De mondom,mindenki más. A sziget ott lesz, vissza lehet menni később és a kimaradt részekre fókuszálni. Én 6x voltam de nem voltam pl az általad listázott Cala Figueraban.

    Autóbérlés: sima ügy, percig ne aggódj. Vanrellt ajánlom, szuper honlapjuk van, 100% megbízható cég, mindig tőlük berlek, reptéren is fel tudod venni és végén oda leadni (ha végig akartok autót...). A szigeten számtalan helyen van irodájuk, bérléskor be tudod jelölni hol akarod fel és leadni. Én Németoban élek ott van mindenkinek hitel (credit)kártyája, otthonról nem tudom milyen kártyát fogad el a honlapjuk, ki kell próbálni.

    Szállás: tökéletesen körbe túrázni a part mentén nem fogtok tudni, mert olyan az úthálózat és a domborzat, tehát vagy a sziget egyik felére koncentráltok most (én ezt javasolnám), és ahhoz keresték bazist, vagy összevissza autokaztok keresztbe,ami nyilván idő veszteséget jelent, ami a legdrágább kincs amikor az ember nyaral. Az északi hegyi részeken simán lehet 20-30km táv 1 óra is, szóval érdemes azzal kalkulálni, hogy lassan lehet haladni sokszor. Én sose gondoltam arra,hogy Palma legyen a bázis. Egy marha klassz város, de 2-3 óra elég ott, nagy, nehéz parkolni, sokszor van körülötte dugó, biztos nem tenném ide a bázist a nyaraláson. Port de Alcudia tök jó! A sziget északi és északnyugati része jól megközelíthető, iszonyat szép a strand/part, egymást érik a boltok és éttermek.
    Ha nekem 8 napom lenne (utazással, valahogy így csinálnám) - de mondom ez én vagyok, megértem ha másnak mások a preferenciái:
    1.nap megérkezés: autó felvétel reptéren, onnan PdA (vhol az alcudiai öböl közepén javaslom, ott a legszebb a víz)
    2. Letudnám a farasztobb szerpentines kirándulást az elején: Autóval Sa Calobra, onnan Soller (auto lerak), villamossal le Port de Soller, vissza
    3.nap: északkeleti oldalon irány Cala Agulla strandolni, ha el birtok jönni akkor mellette Cala Mesquida strandolás. Odauton meg lehet állni Arta-ban egy sétára/kávéra, nagyon hangulatos kisváros.
    4.nap: visszaadnám a berautot mert a következő 3 napra nem kell. Strand helyben, öböl felfedezése, megnézni a vörös hidat (El Puente Rojo),ahol a folyó belefolyik a tengerbe. Délután /este busszal Alcudia óváros.
    5. nap: Busszal /taxival Port de Pollensa (strand itt is lehet), aztán vagy busszal vagy hajóval Playa Formentor es Formentor vilagitotorony (ide is bussal lehet már csak felmenni)
    6.nap: helyben, Playa de Muro strandolás és tovább busszal (vagy robogó, vagy bringa) egészen Can Picafortig
    7.nap: Vanrellnel autóberles (leadással a reptéren), irány Palma. Visszafelé Valldemossa + Deia felé autózva.
    8.nap: elutazás, autó lerakasa a reptéren

    Valahogy így csinálnám. Aztán második útra lehet bázis pl Cala d'Or, es a nyugati oldalt végig lehet onnan túrázni (egész délig Es Trencig). Még ez én tervem is elég menős de meg lehet csinálni, és közben van tengerparti pihenés is, mert Mallorca abban baromi erős...

    Remélem tudtam segíteni! Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Avanti Roma

Új hozzászólás Aktív témák