Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMD Power

    titán

    válasz keIdor #2100 üzenetére

    Pedig biztos nagyon szép... én még voltam még arra.

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • róbert gida

    tag

    válasz keIdor #2100 üzenetére

    Ahogy már írtam [link] ezen az úton voltunk párommal. Pozsonyon át mentünk az autópályán Brno irányába. Maga az autópálya minősége borzalmas mint a régi M7-es úgy rázott. Megérkezésünk Brno-ba a déli órák körül volt. A belváros Szent Jakab templom,Szent Péter és Pál katedrális,itt ittam az első finom Cerna Hora granata-t csapolt barna sört. :K Tovább indultunk Telc-be aminek a főtere UNESCO világörökség része.Kb 2 órát voltunk itt az 52 db lábasház mellett. Innen irány Prága a szálláshelyünkre ami a város északi részén Roztoky-ban a Hotel Academic-ben volt [link] itt. Vacsorát itt már kaptunk 3 fogásost. A csapolt Zubr sörükből sokat ittunk viszonylag jó áron mérték a fél liter volt 28 CzK. Reggel büféreggeli (tojás, virsli, felvágott, stb...) a kávé pocsék és a péksüteményektől sem kell elájulni amúgy minden ok. Innen indultunk Karlovy Vary-ba. Az idő kissé ködös volt és hűvös. Útközben Krusovicében is megálltunk közvetlenül a sörgyár mintaboltja és talponállója, a főút mellett. Hogy őszinte legyek ebben a hűvös időben sem tudtam ellenállni a csapolt barnának, ez a sör ízlett a legjobban az út alatt ;) .Karlovy Vary meseszép volt az épületek monarchia hangulatot sugároztak.Ez a város volt rám a legnagyobb hatással, szecessziós és barokk hangulat mindenhol patinás tisztaság és a város csaknem minden épületére ki lehetne írni ,hogy műemlék. 12 forrás és a várost kettészelő patak, a patinás boltok és a konflisok mind mind csak fokozták bennem a város iránti fokozódó vonzalmat.A Becherovkát is itt gyártják és itt volt a legolcsóbb is a gyár kis üvegre emlékeztető mintaboltjába. Miután elindultunk a városból Prága belvárosának vettük az irányt : Opera ,nemzeti múzeum, Vencel Tér . A mai vacsoránk itt volt a tér mellett egy vendéglőben igazi cseh nemzeti kaja. Knédli, sertéssült ,párolt káposzta és persze desszert is és leves is volt. Itt a csapolt Pilsner Urquell-t kóstoltam meg . Innen a lőportoronyt a reprezentációs házat néztük meg az esti fényekben ami nagyon szép volt. Másnap egész nap Prága volt a program :Hradzsin ami önmagában fél nap volt. nem akarom hosszasan sorolni csak kiemelném ,hogy a max. belépőnk volt ami 5 helyre engedett belépést a várban 250 CzK ért. A Szent Vitus székesegyház hatalmas volt. Délután Károly Híd,Orloj ,Tyn templom stb.. Itt a szabadidőben a piacon is voltunk és beültünk egy csapolt Gambrinus-ra is :D .A nap végét egy hajókázással zártuk le a moldván .Fárasztó volt de este még a szálláson egy kicsit csocsóztunk és iszogattunk. Végül az utolsó nap kicsit korábban indulva elindultunk haza ,közben utolsó célállomásunkat a dél cseh Cesky Krumlovot is útba ejtve. Nem semmi város volt mert a Moldva itt egy szinte teljes hurkot ír le és mintha egy kis szigetnyelven lenne egy kis meseváros amellyel szemben a szikla tetején egy csodaszép vár van. Gyönyörű volt és tiszta a városkában a gótika és a reneszánsz kellemes egyvelege rám nagy hatással volt. Az itteni Eggenberg csapolt barna sem volt rossz ;) . innen már Ausztria felé egészen pontosan Linz ,Bécs fele jöttünk haza. Ha összegeznem kellene akkor azt mondom,hogy ennyi pénzt megért és csak egy helyen kellett kötelezően belépőt fizetni a várba de a hajóútra már mi magunk döntéséből mentünk ami 200Czk volt. A cseh emberek kicsit hűvösebbek mint mi de nem volt senki bunkó és sehol nem csaptak be minket . A Károly hídon láttunk zsebtolvajokat sajnos .Vigyázni kell velük ! A szállásunk szuper volt 2006-ban építették és a vacsorák sem voltak rosszak bár az adagok sokszor nagyobbak is lehettek volna. Az idegenvezető nagyon tájékozott és felkészült volt aminek örültem. A sofőr nagyon jó fej volt és pontos tájékozott, látszott,hogy nem először járta meg ezt az utat. Maga a busz kényelmes volt és ami ritkaság volt számomra,hogy kisdologra használhattuk a WC-t is (ennyi sör mellett nem is ártott :D ). Ha valakinek kérdése van szívesen válaszolok rá.

    Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

  • Yushchenko

    őstag

    válasz keIdor #2100 üzenetére

    Sziasztok!

    Megjöttem Malmöből! :D Jó volt minden, csak a szálló köd miatt nem tudtam értékelhető képeket csinálni :S
    Koppenhága viszont nagyon drága (drágább, mint Monaco szerintem)... Boltba egy fél literes üdítő 1200 Ft :S Mindkét város tele van luxusbolttal, amik rogyásig vannak vevőkkel. Minden szép, modern, tiszta. Bár koppenhágában kicsit sok a csöves, punk és drogos. Vicces Christiania városrész, ahol nyíltan árulnak könnyű drogokat, és még 14 éves gyerekek is az utcán füzeznek...
    Mindkét országba az "őslakók" nagyon műveltek, sok nyelvet beszélnek, kedvesek, és jól néznek ki. Minden nagyon modern. Ha újjá születhetnék most leginkább svéd lennék. :DDD
    Ja, és elhatároztam, hogy elmegyek Stockholmba amint lehet :)

    Kb. ennyi, ha van kérdés, szívesen válaszolok.

    Üdv. Yush

Új hozzászólás Aktív témák