Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • South Velen

    addikt

    válasz capafog23 #2099 üzenetére

    Bocsi, de a jelenlegi árhelyzet és maga a chip-hiány még mindig elsősorban a mining okozta többletkereslet miatt van, lényegében ez a topik sem lenne bányászat nélkül. :DDD
    így elég nehéz lenne megkerülni a témát.

    Ettől függetlenül a "köcsög bányászok miatt nincs videókártyám" hozzáállással én se értek egyet, mint ahogy már többször mondtam, így döntöttetek, hogy ebbe fektettek ez van, a többit meg a kereslet-kínálat rendszere alakítja.
    Az is hülye aki nem bányászik, mert ingyenpénztől esik el (én hülye vagyok, én nem érzem jól magam, hogy a kártya a semmit számolja és emiatt éget erőforrást).
    Az is hülye, aki jelenlegi helyzetben nem piaci áron rakja fel a vga-ját.
    Azok a scalperek viszont, akik még a jelenlegi piaci árnak is felette rakják ki a vga-kat (legyenek ezek HA-s scalperek, vagy aqua), azoknak viszont valóban érzékelhető árfelhajtó hatásuk van a piacra nézve.
    De, mint mondtam, ez az egész a bánya hatalmas plusz kereslete nélkül baromira nem így lenne. Scalperek sem lennének.
    Anno még mindenki "kedvence" az aqua is 215-ért rakott ki 3060ti ghostokat és még szidták is őket, mert akkor drágának számított (december), most már 500 felett rakják ki, de HA-n is 360 felett mennek el.. mi is változott azóta? ja, az eth árfolyam. semmi más releváns tényező nem változott. Ja, de növekvő chiphiány. Mi miatt is? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák