Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    válasz p87 #12890 üzenetére

    Az AMD-nek a GCN a legnagyobb fegyvere,mivel erre épül a Playstation 4 és az Xbox One is,márpedig tetszik vagy nem a fejlesztők konzolra fejlesztenek és onnan portolnak PC-re.Nvidia kártyákra komolyan optimalizálni kell,AMD kártyákon kevés optimalizálással is jól fognak futni a dolgok.Meg ott a Mantle,amihez rettentően hasonlít a Dx 12.Lesz Nvidia kártyákon is Dx 12 de az AMD-nek jobban fekszik.Egyedül a fogyasztás amiben odacsapott most az Nvidia,de felső kategóriában ez nem igazán szokott szempont lenni.És ahogy láttam az eddig kiszivárgott benchmarkokat nem igazán erősebb a 780 Tinél a 980.A "nagyágyú" amire vártok nem fog egyhamar jönni,emlékezzetek a 600-as sorozatra.Kiadták a 780-at,majd egy évre rá jött a nagy chip,először 1000 dolláros Titánban volt,majd jött a 780.Nem tudom hogy hívják majd a következő szériát,kétlem hogy GTX 1080 lenne,gondolom a név változik,de a lényeg hogy a 980-at cserélő következő szériás kártyákra kerül majd csak rá nagy eséllyel a GM 200-as,a 204 meg ahogy a 680 esetében volt,kiherélt kártya,aminek az alap órajeleit az egekbe húzták,így ugrott a tuning potenciál,de megjelenéskor jó áron,kicsit rávert a 7970-re,majd ahogy telt az idő a 7970 kapott egy driveres boostot és szépen lenyomta a 680-at,ahogy eddig látom a 980-al is ez a helyzet.Ez egy középkategóriás chip felső kategóriás áron,de valóban alacsony fogyasztással.Ha a 390X-en tényleg vízhűtés lesz akkor a melegedés már nem lesz gond,a fogyasztás meg marad magas,de ahogy mondtam ebben az árkategóriában ez nem igazán szokott szempont lenni.Ha normális áron lesz a 390X és csak egy 15-20%-ot ráver a 290X-re,plusz lesz benne kemény tuningpotenciál a vízhűtés miatt akkor már oda vissza veri a 980-at.980 Ti meg maximum GM 200-as chip-el jöhetne,ami még nyílván nincs kész,ez a chip meg herélt és alapban kihajtott órajeleken megy,ott próbálják visszanyerni a teljesítményt,így nincs már hova húzni.

Új hozzászólás Aktív témák