Új hozzászólás Aktív témák

  • geme

    csendes tag

    válasz pidzse4 #9352 üzenetére

    Koncepció a fórum alapján:
    4k alatt nincs élet, 144Hz alatt nincs élet.
    4 magos atom vagy 4 magos celeron mindent is kihajt.
    1 misi elég gépre, a fele videókártyára lesz költve.
    Mivel a 4080 elég gyengére sikeredett, VRAM-ja is alig van, így kénytelen voltam megvenni a 4090-et, a kigondolt lóvé másfélszereséért. A kiszolgáló alkatrészek majdnem kijöttek a kitűzött összegből 550K-ba fájtak, lényegében mindenből a legolcsóbbat vettem. A gép árának közel a 60%-át a videókártya vitte el.
    Most lehet azon filozofálni, hogy elég a DDR4 + mindenből az előző generáció, de 100K-nál többet akkor sem lehetett volna megfogni a dolgon, mivel drága a videókártya. Továbbá 2-10 éves alkatrészeket ki akar megvenni?
    Alaplapból majdnem a legolcsóbb z790-et vettem, 2 4pines cpu + 5 4pines ház ventilátor szabályzó van, 7200MHz-ig támogatja a RAM-okat, 4-5 M.2, 1 foglalat is elég, végtelen USB 3.0,3.1,3.2, Killer 2,5G LAN és csak 1G-s netem van. Na mondjuk az alaplap 1 kicsit túlzás, főleg, hogy nem tuningolok. Memóriából is kétszeres mennyiséget vettem, de Diablo 4-nél jól jött azért. A proci az egyedüli, amin lehetett volna spórolni 30K-t, a 13700KF 162.390-be fájt, ebben nincs vagy le van tiltva a videóchip része.
    Rossz számokat használsz. Nem 14 vs 16, hanem 20 vs 24, a marketing a lényeg. A 13700-as processzor volt a legolcsóbb processzor, amit meg mertem venni. Az AMD kiszolgáló alkatrészekhez képest drágább lett volna. 7800x3D kevés / 7900x3D drága
    Rámírt 1 srác, hogy neki a 13600K 90-95 fokon megy olyan hűtővől, mint az enyém.
    "A Dark Rock Pro 4 lenyűgöző 250W TDP hűtési teljesítményt nyújt."
    13700K Processzor alapteljesítmény 125 W, Maximális turbó teljesítmény 253 W
    Hogyan lehetséges, hogy kevés a hűtés? Ez nem olyan mint a klímáknál a fogyasztási/hűtési-, fűtési teljesítmény, hogy mindegyik watt és összemossák az emberek. Amúgy mondom 30%-nál 70 fok, 40%-nál 75-80 fok, 45-50%-nál ugrik fel 80-85 fokra és esélyes, hogy 50% fölött már nem hűti hatékonyan a hűtő, pedig, akkor még csak 150 wattot eszik a processzor és 250-et bír a hűtő. Amúgy egyik játékban sem megy nagyon 40% fölé a kihasználtság és a több erősebb mag, akkor is megnyugtat, ha csak a fele teljesítményt tudom kiszedni belőle. Majd ha kell az egész, akkor rakok rá vizet. :)
    Bár őszintén a vízhez nincs kedvem, klattyog a szivattyú, sarasodik a folyadék, aztán 3 évente vehetek újat.
    Razer basilisk V3 Pro DPI: 30.000, 3200-ra van állítva jelenleg. Mi értelme volt megvenni? Kell a DPI, hogy lenyomjak embereket a harctéren. Overwatch-ban mindjárt az első pályán leszedtem egyedül az egész csapatot. Ha másra nem is jó, növeli az önbizalmamat.
    Lehet, hogy tápból is keveset vettem és az 1000 nem elég. 600 a kártya 250 a processzor és akkor még nem is húztam, aztán 150-et hagytam az alaplapnak, remélem az SSD és a ventilátorok nem esznek sokat.
    Amúgy a Gigabyte RTX 4090 Gaming OC 738.880-ba került itt vettem hardveraprón, egy random arctól, még előre is utaltam, ha meglép a pénzemmel, akkor legalább valaki jól járt. Az utánvét nem játszott elméletileg, mert az összes futárcég 500K-ig vesz át lóvét, utazgatni pedig nem fogok.
    Amúgy embereket nem lopnak meg az interneten, emberek maguktól kattintgatnak és fizetnek mindenért. Utalásnál pedig valaki van a másik végén, 1 név, 1 számlaszám, ha mást nem a bankon le lehet verni a dolgot. Amúgy a random arc bontatlan / új cuccokat küldött, nem úgy, mint 1 rendes ajánlott bolt, amit itt a PROHARDVER is rendszeresen ajánlgat, az használt CPU-t küldött, azt hittem, hogy az agyam eldobom.
    LG UltraGear 32GQ950-B aktív hűtéses
    MSI Optix MPG321UR-QD drága
    ASUS ROG Strix XG32UQ ez volt a befutó
    Valaki írta, hogy 2 millió lesz, ha olcsó lesz a gép. Hát ha az íróasztalt és a gamer széket hozzászámolom, akkor tényleg kell ennyi.
    Egéralátét: 90*40-es és a monitor a nagy lábaival is elvesz 30-at, 60-as az asztal, 70-es kéne, mert jelenleg 10 cm az átfedés.
    Szék: Arozzi Verona V2 Pro, amikor vettem 150 kilót bírt, amikor megérkezett már csak 130-at, meg is nyekkent, már vasalni kellett. Pedig csak mázsa20 vagyok 2m mellett, mondjuk 8 év után kicsit viseletes már, de ez is 450 dollár és 1 ratyi, remélem valami 500 dolláros elbír majd, ha ezt cserélni kell. A szomszéd pl csináltatott magának.
    Tavaly óta közel 1000%-al nőtt a bérem, de költenem attól még ésszel kell, mert alapjáraton korai nyugdíjazás hívő vagyok.
    Remélem megválaszoltam mindent.
    Vegyetek 4090-est, mert az alatt nincs élet.
    Vásárolni pedig ésszel, mert úgy jártok, mint én, aztán előlegezhetitek meg a másiknak is az árát. Amúgy ez is azért van, mert emberek visszaküldik a kibontott, kipróbált szarokat, majd a boltok eladják másnak újonnan vagy beépítve a gépbe és a kutya észre sem veszi.

Új hozzászólás Aktív témák