Új hozzászólás Aktív témák

  • KisBundi

    őstag

    válasz GAbre #7427 üzenetére

    Akkor még 1x írom. A kártya működik a jelenlegi tápommal, de csak azért mert van rajta 3x8pin PCIe csatlakozó a kártyához. Van egy gyártott kábel 2x8pinnel átalakító nélkül direktbe a tápról a kártyához. Van még nálam 3 másik 4070 Ti kártya is aminek csak 2x8pin-es 12VHPWR csatlakozója van. Azok a kártyák a csatlakozójukkal tökéletesen működnek, viszont az Aorus csak a saját csatlakozójával hajlandó elindulni 3x8pin PCIe csatlakozóval a táptól. Se gyártott kábel nem jó, se más 4070 Ti kártya 2x8pines csatlakozója nem jó, de még 2x8pinről 3x8pinre 1 ágat lepárhuzamosítva sem működik. Nem azzal van bajom, hogy nem működik csak nonszensz, hogy más gyártók kártyái simán mennek 2x8pinről ez pedig nem, holott hivatalosan 280W a fogyasztása, de még csúcsban sem lenne gond, hisz 2x8pin és PCI Express összesen 375W-ot tud leadni. A problémám az, hogy ha nincs olyan tápod, amin van 3db PCIe csatlakozó amit 3db külön ágon tudsz küldeni a kártyához, akkor nem fog elindulni a kártya. Még szerencse, hogy most lecseréltem éppen a Be Quiet Pure Power 600W-os tápom, mert egyébként nem tudtam volna beüzemelni. Remélem érthető voltam.

    koxx: Na erre kíváncsi lennék én is. :K

Új hozzászólás Aktív témák