Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CptAdamica

    veterán

    válasz Silverchain #101 üzenetére

    Nekem nyugiba, windows alatt, filmnézéssel 36 fokos, előbb játék után két perccel 45 fokos volt. Nem lehet, hogy rosszul szellőzik a házad?

    Megyen!

  • Siszibatya

    tag

    válasz Silverchain #105 üzenetére

    Szia ! :)

    Megpróbálok segíteni és néhány ötletet adni hátha bejön valamelyik :

    Oldallap nélkül nincs meg a légcsatorna útja, amin keresztül a levegő áramlani tudna . Írod azt hol vannak a ventik és merre fújnak . Elviekben így van gyárilag vagy ha te magad szereled , de egy kis figyelmetlenség /kapkodás elég szerelésnél és már másképp van beszerelve.

    Érdemes megnézni , hogy jó irányba lettek a ventik beszerelve a gépházba - értem ezalatt hogy pl. előről a friss levegőt valóban beszívja és nem pedig belülről kitolja Ezt hátul , oldalt , felül is ellenőrizni kell.

    Ventillátorokon szokott , nem hiszem hogy mindegyik márkán lenni oldalt egy nyíl - ez mutatja , hogy merre fújja a levegőt.

    Ezt egyszerűen ellenőrini lehet így : a kezedet vagy egy papírlapot 2-3cm re és meglátod elfújja vagy szívja .

    Csinálhatsz egyedi ventiprofilt is akár , hogy ne álljon a venti és menjen egy minimum fordulaton .

    Nem pörgeti valami fölöslegesen a procit ill. a videókártyát ? - ezt roguekiller nevű programmal ellenőrizheted , esetleg plusszba egy víruskeresés

    Még egy esetet el tudok képzelni : kisméretű a gépházad és annak ellenére , hogy tele van ventikkel hamar felfűti a proci és a videókártyád azt a kicsi légteret ami a gépházon belül van .

    - lehetséges , hogy a tápegység ventije felfelé néz , lentről a gépház alja felé kéne , hogy friss levegőt tudjon beszívni - vagy alulméretezett a tápod - minősítése is alacsony pl . bronz ( gold kéne mondjuk ) és ez miatt is fölös veszteséghőt termel plusszba Nagyobb teljesítményű és bronz minőséítés még mindig jobb mint kisebb teljesítményű és bronz minősítésű Mivel nem ismerem a konfigodat így nehéz , mondani bármi pontosabbat. 550W Gold táp már jó 5év garival vagy többel . márkák- Evga, Corsair , Seasonic

    Üdv.: Tamás

  • sztojkalaci

    csendes tag

    válasz Silverchain #101 üzenetére

    Szia!

    A 67 fok egyébként messze nem olyan vészes szerintem. Nézd meg milyen hőfokokat produkálnak a blower type-os kártyák, amik egyébként vannak ugyanilyen chipsettel is. A Gaming Z az egyik leggyorsabb RTX 2070 ha jól tudom, amiből következik, hogy több dzsúz kell neki, és így több hőt is termel terhelés alatt. Szerintem nem kell aggódnod, ha nem megy jelentősen feljebb a hőmérséklet. :)

  • Siszibatya

    tag

    válasz Silverchain #108 üzenetére

    Szia és köszi a tesztet ! :)

    Ebben a tesztben sem tartom vészesnek a hőfokokat , max visszavesz 5lépcsőt a gyorsaságból , ha ugyonúgy működik itt is mint az előző szériánál a boost 3.0 . Ezek a tesztek általában tesztpados mérések , amitől egy zárt gépházas eltér és más hőfokok mutatkoznak . Ezek is elfogadhatóak nem kell túldramatizálni ezt sem . Akinek fontos a halk működés az úgyis olyan alkatrészeket vesz a konfigjához - itt is érdemes kompromisszumokkal és ésszerűen megválasztani ezeket szerintem . Játék hangja elnyomja a ventiket akár hangszórón - akár fül / fejhallgatóval játszik valaki .

    ( egy minőségi épített külső vízhűtés ( Mora3 420LT vagy Pro ) ,ami túl van méretezve és szükség is van rá az egy igen nagy összeg és megvannak az előnyei és a buktatói amit be kell vállalni annak aki ilyent szeretne , új videókártya full cover blokkok lecserélése , eladása és vétele )

    Jó konfigod van és nincsen miért aggódnod , de csinálhatsz egy kis hőmérséklet vátoztatást a tápegység elhelyezésével ha szeretnéd .

    A te egyéni döntésed az , hogy felfelé azaz a gépházba néz a tápventillátora . Így befelé tolja a hőt , ez tény. ( kevesebb por jut be akár szőnyeg akár laminált padló - ez is szempont )

    Szerintem meg kéne fordítanod és nem kell annyira mumusként tekinteni a bejutó pormennyiségre . Fel van fújva a dolog nagyon szerintem .

    Amennyiben van porszűrő alul vagy ha nincs csinálhatsz magadnak szúnyoghálóból kb. 500Ft/méter , méretrevágod és kész is.

    Mondujuk Havonta-kéthavonta leporolod ecsettel és jólvagy / kézipumpával kifujatod - működik én így csináltam évekig ( max 1-2 alkalom/év ) Sűrített levegő nyomása árthat , rongálhatja a finom alkatrészeket - csapágyakat , kerregővé / hangossá teheti a ventillátorokat . - Nem tudom jobban ill. pontosabban megfogalmazni , remélem a lényege érthető .

    Lefelé fordított táppal én bizos vagyok benne nyersz hőfokot és alacsonyabb lessz jópár fokkal minden .

    A videókártya hőfokán meg nem kell aggódni , ez a működési hőmérséklete adott környezetben . Ez egyáltalán nem sok. Te saját döntésed ,hogy kíméled és elfogadod a magasabb hőfokokat vagy hagyod ahogyan eddig volt . Az alkatrészeket megadott hőmérséklet értékekre tervezték , ennek megvan az optimális hőfoka és megvan mi az amit még elbír. Nagyobb hőingadozás többet árthat , hogy mennyit azt nem tudom megmondani és azt sem mennyit veszíthet a tervezett élettartamából a kártya és a körülötte lévő alkatrészek.

    Benne van az emberben úgymond a félelem ,hogyha meghibásodik / elromlik garanciáztatni kell és az itthon hosszadalmas is lehet . Nem biztos ,hogy garancia időn belül fog elromlani ,lehetséges utána .

    Ez csak egy példa amiben egy lehetőséget írok :

    Amennyiben nem cserlész évente / gyakran videókártyát és más alkatrészt , hanem megtartod tovább -3év garancia esetén - mondjuk 2évig és eladod 1év garanciával . Ezután veszel valamilyet mondjuk az új szériából vagy éppen amelyik tetszik és megéri neked .

    Üdv.: Tamás

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz Silverchain #164 üzenetére

    nekem 135-40-el indul és beesik 45-50re a városban... hm....

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • KAMELOT

    titán

    válasz Silverchain #164 üzenetére

    Még mindig nem értem ezeket a benchmarkokat? Miért azt nézitek? Rendes játék közbeni beállításokkal kell a játokban figyelni az a mérvadó!
    Esetleg a konfigodat leírnád, meg hogy milyen felbontáson játszottad!? Könnyebb lenne tájékozódni!

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • Siszibatya

    tag

    válasz Silverchain #162 üzenetére

    Szia ! :)

    Örülök ,hogy sikerült megoldást találni a hőfokokra és az fps is jó ! :)

    Érdekességképpen ez másnak is jól jöhet . :)

    [link]

    Itt a pcpartpicker oldalon sokmindennek utánanézhetsz - azaz mi mivel kompatibilis .

    Lejjebbgörgetve bal oldalán - a compatible parts -nál kiválasztod pl. a CPU Coolers pontot és meglátod milyen procihűtők férnek el a házban a te esetedben a Corsair 200R ATX Mid Tower Case - itt rászűrhetsz márkákra mint pl. Scythe , Noctua stb.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz Silverchain #180 üzenetére

    1809-re gondolsz?! mert akkor igen, fent van...

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Új hozzászólás Aktív témák